Kwart Nederlandse mannen stevig aan de drank N\ Ontwikkeling redactie: Yvonne van Stek De laatste weken was er in diverse kranten veel aan dacht voor de uitspraken van de heer A.H. Heineken in een interview met Het Bierblad, dat u gedeeltelijk in deze editie van Vers van 't Vat terugvindt. En ook voor het feit dat South African Breweries, en dus niet Heineken dat eveneens be langstelling had voor de over name, een meerderheidsbe lang had verkregen in Pilsner Urquell. Het bier merk, dat ook wel geldt als het 'oerpils', de oorsprong van alle pilsener bieren. Verder in deze aflevering van geknipt: WOERDEN, woensdag Een kwart van de Nederlandse mannen tussen de 30 en 50 jaar drinkt bovenmatig veel alcohol. Daarom gaat op 1 november in ons land een grootscheepse anti-alcoholcampagne van start die zich specifiek richt op deze probleemgroep. Middels tv-spots, internet- leeftijdscategorie, licht W. van programma's, brochures en pamfletten zal hel Nationaal Instituut voor Gezondheids bevordering en Ziektepreventie (NIGZ) de komende drie jaar trachten het drinkgedrag van deze mensen te beïnvloeden. Uit recent onderzoek van het NIGZ blijkt dat eenentwintig gla zen per week heel gewoon is voor Nederlandse heren in deze Dalen van het NIGZ toe. "Het gemak waarmee wordt gedronken, is onvoorstelbaar. Er wordt nauwelijks stilge staan bij de fysieke en sociale risico's van overmatig drank gebruik." Het instituut hoopt dan ook met haar campagne de Nederlanders 'meer be wust' te maken van de risico's van alcoholmisbruik. Bron: De Telegraaf van 6 oktober 1999 "Allereerst zijn we licht verbsd over de opgewonden toon van he tr- tikel. Er zijn geen nieuwe gegt ens gemeld: al een aantal jaren is be kend dat alle Nederlanders b en de 18 jaar die alcohol gebru. en, gemiddeld 990 glazen per tar drinken. Dat is dus 19 tot 20 la zen per week. Heineken propageert al vele j ren verantwoord alcoholgebruik, i nds 1984 hebben we daarvoor ooi een intern alcoholbeleid. Da rin komt duidelijk naar voren da al cohol en werk of alcohol en vei eer in onze ogen niet sameng an. In de serie over de werkzaamheden van de projectteams Sociaal Beleid 2000, deze maand het projectteam Wendbaarheid en Weerbaarheid. Dit team heeft als doel de wendbaarheid en weerbaarheid van de organisatie en haar medewerkers te vergroten. In een razendsnel verande rende maatschappij is wendbaarheid een van de grootste voorwaarden. Daarnaast moeten medewerkers in staat worden gesteld hun positie op de ar beidsmarkt te verstevigen, weerbaarder te worden. Henk Jan Wesselink legt aan de hand van een schema uit hoe het pro jectteam hierover denkt. Bij dit artikel staat een plaatje van wat wij met mooie woorden het 'Continue Inzetbaar heidsmodel' noemen. Bovenaan staat het blokje 'Visie en Strategie'. Hiermee wordt bedoeld wat wij als Heineken willen bereiken en hoe we daar gaan komen. Onder visie en strategie staat het woord 'competenties' deze worden door Heineken-medewerkers ingebracht. Competenties NV Aanname Inzetbaarheid Langs het woord competenties lopen vier dubbele pijlen op en neer. Die zijn er om te laten zien dat door de veranderingen die overal plaatsvinden er ook andere 'competenties' nodig kunnen zijn. Aan de ene kant kan de aanpassing van de aanname-eisen voor

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 24