Point of View Den Bosch PUM Amsterdam één dag dicht Wie drank wil kopen in het Amsterdamse PUM om op oudejaarsavond te kunnen toosten op het nieuwe jaar, moet niet tot het laatste moment wachten met de aankoop. Het Amsterdamse PUM is namelijk op 31 december gesloten. Zoals wellicht bekend, is het PUM sinds kort niet meer aan de Quellijnstraat gevestigd, maar om de hoek aan de Ruysdaelkade. In de Quellijnstraat, waar vroeger de stallen van de Heineken- paarden waren gevestigd, zijn de paarden namelijk weer terug op hun oude plek. In verband met de verbou wing van het Ontvangstencentrum aan de Stadhouderskade (waarover binnenkort meer) zijn hun stallen daar tijdelijk gesloten. Daarom staan ze voor een periode van ongeveer een jaar weer in de Quellijnstraat. YEAR OF PACKAGING 9 HTS hield half oktober in Den Bosch een workshop in het kader van het Jaar van Verpakken. Het thema was 'integreren van kwaliteit en techniek in de teams'. De deelnemers waren zeer divers; van teamleiders en technici tot operators. Er waren vertegenwoordigers van brouwe rijen uit Frankrijk, Griekenland, Italië, Spanje en Nederland. De voertaal was De workshop bestond uit presentaties en op drachten die we zelf moesten uitvoeren. In het begin van de week kregen we veel presentaties waardoor we een breed inzicht kregen in de werkwijze van een brouwerij. Deze informatie kon worden toegepast in een case waarbij we ons moesten inleven in de functie van een unitmanager van een brouwerij in België. Door deze case werd dui delijk hoeveel er komt kijken bij het runnen van een brouwerij. Vervolgens leerden we over verschillende hulpmiddelen, zoals een visgraatdiagram waarmee we regelmatig terugkerende storin gen kunnen analyseren. Daarna werden de deelnemers verdeeld in groepjes, elk met een eigen aandachtsgebied. Elk groepje probeerde door middel van interviews met de medewerkers van Verpakken elk punt zo goed mogelijk uit te werken. Als voorbereiding op de afsluiting kregen de deelnemers een uitstekende presentatie van een consultant over Total Productive Maintenance en de achtergrond van deze fi losofie, waarbij er handvatten werden aange reikt voor de integratie van techniek in teams. Op vrijdag konden alle groepen hun uitgewerkte aandachtsgebieden presenteren aan alle betrokkenen en het management van de afdeling. Als eindconclusie kon worden vastgesteld dat Heineken Den Bosch op het gebied van integratie van kwaliteit in vergelijking met an dere brouwerijen al een heel eind op weg is. Voor de integratie van onderhoudstaken in de teams, zijn er praktische en zeer bruikbare adviezen aangereikt waarmee we in de toe komst verder kunnen. Pierre de Wit, Louis Schönhage, Aldona Minderop, Arnold Pompen, Appie Veenstra, Theo van Schijndel, Majo van Ravenstein en Victor van Santen, Den Bosch

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 23