Heineken studeert op 'plastic' flesj uitgezonden. Wij zijn hier in augustus aangekomen. De meisjes en mijn vrouw hebben de eerste vier weken als vakantie doorgebracht. Verder moesten de apotheek, de kapper, de dokter en het ziekenhuis worden ver kend en voorbereidingen voor school worden getroffen. Er zijn schattige uniformpjes aangeschaft voor de Magyar British School van de meis jes. Giechelend hebben ze ze met een cat-walk aan ons gedemonstreerd. Daarna werd de ontdekkingstocht van Budapest en omgeving ingezet. Het is 26 september 1999. Op ver zoek van de redactie schrijf ik onze eerste ervaringen op over Hongarije, het land waar wij als gezin naar zijn Bu'9 ,one" °P hit Bolotonmeer de Zl'"er9 frots °P de" productie en de verin redactie: Esther Tops Bron: Brabants Dagblad 9 september Amsterdam - 's Werelds op een na grootste brouwer sluit niet uit dat het prestigieuze Heinekenbier in de verre toekomst in plastic wordt gebotteld. Bestuursvoorzitter K. Vuursteen wilde bij de presentatie van de halfjaarcijfers overigens geen ter mijn noemen. In tegenstelling tot het Deense Carlsberg dat het ei gen merk al wel in plastic flessen aanbiedt, gaat Heineken heel voor zichtig te werk. Vuursteen: "Ik vind het heel moedig van Carlsberg om dit nu al te doen maar of het ver standig is blijft de vraag." De min der goede reputatie van plastic bij het publiek maakt volgens hem de risico's voor het 'kwaliteitsmerk' Heineken groot. Het probleem van PET-flessen was dat zij het koolzuurgas langzaam lieten ontsnappen terwijl zuurstof juist de fles kon binnendringen. Beide fenomenen zijn schadelijk voor de smaak van bier. Heineken Frankrijk heeft echter voor het lokale merk "33PET-flessen van vijf lagen geïntroduceerd. Daarin blijft de kwaliteit van het bier gedu rende minstens zes maanden gelijk aan die van bier in glas. Het technische probleem is dus overwonnen, maar de vraag is of PET ook in de ogen van de consument geschikt is voor bier. Heineken onderzoekt nu de mogelijk heden om ook andere lokale merken op PET-flessen te bottelen Albert Holtzappel, Corporate Communication (Amsterdam)

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 6