Hij kwam bij Heineken in dienst in een tijd dat er nog een opleidings school voor toekomstige expatriates was. Onderdeel daarvan was een opleiding bij het Centrum voor Vakopleidingen en Kees volgde die in Utrecht. "Na een week had ik al in de gaten dat deze opleiding veel sneller kon. In overleg met de directeur heb ik er twaalf weken vanaf gekregen. Toen ben ik naar Nigeria gegaan. Ik wilde graag naar het buitenland. In eerste instantie heb ik daar veel aan projecten gewerkt. Mijn hart lag echter niet bij het projectmatige en ik was dan ook erg gelukkig toen ik in Tsjaad als chief Engineer kon beginnen, waar ik ook de opstart van de brouwerij in N'Djamena heb gedaan.Tegenwoordig werkt Kees Westra al weer enkele jaren als manager Project Services bij HTS. Kees Westra werd geboren op 13 maart 1943Hij kwam in 1971 in dienst van Heineken en werkte lange tijd in het buitenland, onder meer in Nigeria en Tsjaad (1961-1981). Van 1982 tot 1987 werkte hij bij Productie Zoeter- woude, eerst bij de algemene onder houdsdienst en later in de Bottelarij. U werkt nu bij HTS, een afdeling die bij uitstek revolkt wordt door specialisten en individu alisten; is dat voor een 'mensen mens' als u niet moeilijk. Ook van mensen met een eigen specialisme ,un je een team maken. Wij zijn begonnen met iet behalen van de ISO-certificering. Dat gaf )ns een gezamenlijk doel. Bovendien waren vij als afdeling ambitieus genoeg om geen ge noegen te nemen met proef-audit cijfers die 5oed maar nog wat mager waren. De afdeling ond: als je het doet moet je het goed doen en ooide er gewoon nog een schepje bovenop, tinnen HTS streven we altijd naar meer sa- nenwerking in projecten. We zijn van een 'be- eer' afdeling gegaan naar een klant- en ser- ice-gerichte afdeling. Dat gaat steeds beter, we ebben met de hele club sessies buiten de eur gehad waar heel veel uitkwam. Ook in ermen van samenwerking. Met de secties lebben we deze bijeenkomsten in het klein ïog eens vervolgd en alle keren was het een /erhelderend gesprek. We moeten hiermee zeker doorgaan." Wat vindt u van de manier waarop de Heineken-collega's tegen HTS aankijken. "In het buitenland worden HTS en PP&C vaak als één geheel gezien, 'zij uit Zoeterwoude'. Wij hebben daar een goede naam. Ik vind dat er nog wel het een en ander aan communicatie en PR kan gebeuren en dat zal in de toekomst ongetwijfeld meer aandacht krijgen." Waar zou u nog eens willen terugkomen? "Op meerdere plekken; de Carribean, vanwege de watersport en omdat we daar het meest geïntegreerd waren. Naar China wil ik nog eens terug om het land te bekijken want dat is er de eerste keer niet van gekomen." Tot slot, uw motto is: mensen zijn het belangrijkste ingrediënt van Heineken bier. Welke eigenschap zou een Heineken-mede- werker absoluut moeten hebben? "Hij/zij moet zich openstellen voor de wereld om hem/haar heen en de invloed hiervan op de organisatie. Hij/zij moet durven delegeren, teveel mensen willen anderen hun manier van werken opleggen. Het gaat niet om de manier waarop mensen het doen, maar om het resultaat dat ze behalen." Wilma Gertenaar Vanaf 1987 werkte hij in Den Bosch bij de afdeling Verpakken. In 1994 keerde Kees terug naar Zoeterwoude bij Verpakken. Daar was hij verantwoordelijk voor het project Mensen Maken Heineken. Voor die tijd had hij twee jaar in het buitenland gezeten (Trinidad, Tobago en China). Sinds 1997 werkt hij voor HTS als manager Project Services, waar hij onder meer verantwoordelijk is voor het bouwen van nieuwe brouwerijen, wereldwijd. samenwerken -• *"T"

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 5