Inpakken en wegwezen nieuwe eeuw zal ingaan! Daan van der WekkenYK2-team Amsterdam kunnen hun taken wellicht niet meer voldoen de uitvoeren, enzovoort. Om al dit soort pro blemen het hoofd te kunnen bieden, heeft ie dere werkmaatschappij een zogeheten 'conti nuïteitsplan' geschreven. Deze plannen zijn bedoeld om alle mogelijke risico's in kaart te brengen en daar passende oplossingen voor te bedenken. In dit plan staan ook alle proce dures die gelden tijdens de dagen rond de jaarwisseling: aanwezigheid van personeel, af sluiten en opstarten van productielijnen en computers, communicatierichtlijnen, enzo voort. Momenteel wordt de laatste hand ge legd aan deze plannen. Rollover-organisatie De dagen net voor en net na de jaarwisseling (de zogeheten 'rollover-periode') worden we reldwijd drukke dagen voor Heineken. Op dit moment zijn we hard bezig om de organisatie hieromtrent in goede banen te leiden. Dit be tekent dat er bij Heineken Nederland in Zoeterwoude een 'Rollover-managementteam' wordt opgezet, dat de activiteiten rondom de jaarwisseling bij alle werkmaatschappijen nauwlettend zal volgen. De werkmaatschappij en zullen op vooraf vastgestelde tijden dit team informeren over de laatste stand van za ken. Dat dit moeilijker is dan het lijkt, blijkt wel uit het feit dat Heineken in praktisch ie dere tijdzone in de wereld brouwerijen heeft. overgang vlekkeloos te laten verlopen. Wij hebben dan ook het volste vertrouwen dat ie dereen proostend op én met Heineken de Sign off-procedure Op de door de Raad van Bestuur gestelde deadline van 1 april 1999 waren niet alle werkmaatschappijen 100% Jaar 2000 com pliant. Gedurende de zomer is er hard gewerkt om alle overige projecten af te krijgen door middel van individuele ondersteuning en ge richt monitoren. Het resultaat mag er zijn: op dit moment zijn praktisch alle werkmaatschap pijen millenniumproof! De overige werkmaat schappijen zijn druk bezig om de laatste eind jes aan elkaar te knopen. Ook zij verwachten zeer spoedig zover te zijn. Continuïteitsplanning Ondanks alle inspanningen bestaat er altijd de mogelijkheid dat er tóch een Jaar 2000-pro- bleem optreedt bij een Heineken-werkmaat- schappij. De stroom in Jakarta kan uitvallen, de toevoer van flesjes in Suriname kan ver stoord raken, de banken in Polen kunnen pro blemen hebben met de salarisverwerking. Particuliere beveiligingsbedrijven in Nederland afgelopen maanden heeft Heineken zijn efft^oofdzakeiijk gericht op een drietal ;>.sign off-procedure, continuïteitsplan- "y^ol lover-procedures. Heineken zal dus meerdere malen het nieuwe millennium ingaan! Ondanks al deze voorzorgsmaatregelen blijft het natuurlijk nog steeds mogelijk dat er ergens een kleine schakel uitvalt als gevolg van het millenniumprobleem - hetzij binnen Heineken, hetzij bij een van de leveranciers of klanten. Om dit soort situaties het hoofd te kunnen bieden heeft iedere werkmaatschappij een rollover-team samengesteld dat rond de jaarwisseling voortdurend in contact staat met het rollover-managementteam in Zoeterwoude. Mochten er zich problemen voordoen, dan kunnen de specialisten uit dit team het lokale management alle mogelijke hulp bieden. Ten slotte In de afgelopen anderhalfjaar is er binnen de Heineken-groep ontzettend veel werk verricht om zonder problemen het nieuwe millennium in te gaan. Alles is in het werk gesteld om de jke de o'i aa ip< <e ne ng viv o' i i ttc ns ïrijdag 17 september was het dan eindelijk over: de verhuizing naar het splinternieuwe 'rumona-pand. ledereen was die dag ijve- ig aan het inpakken zodat er aan het ind van de dag een ietwat kaal en leeg ebouw achterbleef. )m 15.00 uur stond alles klaar en kon het (rote verhuisfeest beginnen! Inmiddels eeft ook de opening plaatsgevonden op 0 oktober jl., maar daarover meer in het olgende nummer van Vers van 't Vat. steld) moesten ervoor zorgen dat er geen ongelukken konden gebeuren. Menig race fanaat kon hier zijn of haar hart ophalen. De winnaar won een heus Pepsi Pop pakket inclu sief twee toegangskaartjes voor dit evenement op zaterdag 16 oktober. Ook het zogenoemde sumo-worstelen, gekleed als een echt Michelin-mannetje in een dik pak je tegenstander te lijf gaan, viel bij vele Vrumonianen in de smaak. Omdat het die vrijdag heerlijk weer was, vond de barbecue met drankjes gretig aftrek. Al met al was het reuze gezellig en was iedereen enthousiast. Zaterdag 18 september stond weer in het teken van werken. Er werd gestart met de opbouw van de computers, het inrichten van de balie en het vullen van de drankautomaten. Op maandag 20 september kon iedereen met een FRISse start het nieuwe kantoorgebouw inruimen. Het resultaat was het lange wachten meer dan waard, want onze collega's van Vrumona hebben een pand waarop ze met z'n allen trots mogen zijn! Loes van Moll iet verhuisfeest ging van start op het binnen- lein, tussen de postkamer en het centraal nagazijn. Alle Vrumonianen waren van harte welkom en tweehonderd mensen hadden de weg iaar het feest gevonden. Dit was met name te lanken aan het mooie weer en de vele feeste- jkheden die waren georganiseerd, o had Raceteam Blekemolen (gesponsord door epsi) een heuse kartbaan met bijpassende uto's aangelegd. Maar liefst 400 balen stro oor een plaatselijke boer ter beschikking ge-

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 25