WERELDZAKEN De wereldwijde inspanningen om het Jaar 2000-probleem op te lossen lijken hun vruchten af te werpen. Volgens de Gartner Groep (een IT-con- sultancy organisatie) hebben de Verenigde Staten, Nederland en Zweden ten opzichte van andere landen het minst te vrezen van het millennium probleem. Ook Heineken kan wereldwijd met een ge rust hart naar de jaarwisse ling toeleven. De door velen als kritische datum genoemde 9 september (9-9- 99) is zonder enig probleem aan Heineken voorbijgegaan. êSmm Het jaar 2000-team van Heineken belangen binnen Tempo af te scheiden - het bedrijf produceert en/of verkoopt ook 1,8 miljoen hectoliter frisdranken, vruchtensappen en water. Hierna verruilt Heineken zijn 35 belang in de houdstermaatschappij voor eer direct belang van 50% in de afgesplitste bier onderneming. De biermarkt in Israël heeft duidelijke groeimogelijkheden. Op dit moment is de consumptie per hoofd van de bevolking zo'i 15 liter. Dit komt neer op een totaa biervolume van 850.000 hectoliter. Temp produceert en verkoopt de Israëlische merke Maccabee ('blond'), Goldstar (donker pilsene bier), Nesher en Malt Star. De onderneming die is genoteerd aan de beurs van Tel-Avi\ heeft een marktaandeel in Israël van zo' 70%. Er zijn ongeveer 1200 werknemers i i dienst. In 1998 behaalde Tempo een nette omzet van USD 143 miljoen en een nettowins van USD 2 miljoen. Afdeling Corporate Communication, Amsterdam 11/1 Cl//I Heineken verkrijgt Is f 1/ JLj/iArCL een belang van 35% in een samen met de Israëlische Beer/Bornstein Groep op te richten houd stermaatschappij. Deze houdstermaat schappij bezit een meerderheid van 50,8% in de Beer Tempo Industries, waar in onder meer de grootste brouwerij van Israël is ondergebracht. Door deze trans actie verkrijgt Heineken indirect een be lang van 17,8% in Tempo. Dit heeft de Raad van Bestuur van Heineken N.V. op 9 september bekendgemaakt. Met de transactie is een bedrag gemoeid van to taal ruim 17 miljoen euro. De acquisitie is een eerste stap richting een verdere versteviging van de banden tussen Heineken en Tempo. Daarnaast is afgespro ken om binnen twee jaar een joint venture op te richten voor de verdere ontwikkeling van het Heineken-merk in Israël. Verder zijn par tijen overeengekomen om op termijn de bier-

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 24