Die Ieren kunnen er wat van" Wilt u ook eens meedoen aan deze rubriek en een van onze nieuwe verkooppunten bezoe ken? Bel of schrijf dan met de redactie (zie colofon) en vraag naar de spelregels. leuke zitjes werden gecreëerd. Zo zijn er nog vijf verschillende zithoekjes. De pub schenkt het complete Vrumona- en Heineken-assortiment en de hoofdbieren zijn Heineken en uiteraard Murphy's Red. Voor minder dan halve liters gaan ze niet: Heineken wordt standaard geschonken in halve-literpullen met handvat en Murphy's Red gaat in een flinke grote pint. En het wordt gedronken alsof het een kleintje pils is. Het pu bliek hier is van jong tot oud en je vindt er ook een handvol leren die je echt het gevoel geven datje je in Ierland in een pub bevindt. En wat kunnen die leren drinken, dat gaat heel rap. De eigenaar vertelde ons dat hij in de tien weken dat hij open was al heel veel tanks Heineken had geleegd! Gerwin, de eigenaar dus, is een jonge ondernemer die in deze stad met vele concurrenten een goede kans van slagen heeft met behulp van de in Haarlem wonende medewerksters. Zij kennen de Haarlemse horeca door en door en weten dus ook goed wat het Haarlemse publiek wil. Wat mij heel erg opviel is dat er rekening is gehouden met de leveranciers; de kelderruimte is heel goed te bereiken en het is er lekker schoon. Onze chauffeurs zijn hier erg blij mee, want dat werkt een stuk makke lijker. Ik stond hiervan echt helemaal perplex, zoiets heb ik nog nooit gezien. Andere horeca gelegenheden zouden hier een voorbeeld aan moeten nemen, want meestal moeten de jongens door een klein luik waar ze met moei te doorheen kunnen. Inmiddels was het al aardig druk geworden in Murphy's Law. Er bleven echter nog steeds groepjes mensen binnenkomen, die het duidelijk naar hun zin hebben in deze pub. De sfeer is er gemoedelijk en de muziek klinkt er goed. Na een paar uurtjes vertoeven, gingen wij maar weer eens naar huis. Volgens Gerwin zou er nog tot drie uur 's nachts worden door- gefeest. Overigens kunnen mensen in Murphy's Law ook een potje darten of lekker babbelen bij de open haard. Wij heten Gerwin van harte welkom als klant bij Heineken brouwerijen en wensen hem veel geluk met zijn nieuwe zaak. Het was een onwijs te gekke avond. Hassan Elouardi, Hoofddorp Op 15 september kreeg ik een telefoontje met het verzoek mee te werken aan een rubriek in Vers van 't Vat. Of ik naar een pas geopend café wilde gaan om daar over een stukje te schrijven. Ik vond het leuk dat ze mij daarvoor vroegen en twee dagen later zat ik dan ook in de Ierse pub Murphy's Law in Haarlem. Het was een onwijs te gekke avond. Maar laat ik me eerst eens voorstellen: Mijn naam is Hassan Elouari en ik ben sinds vorig jaar werkzaam als verkooptelefonist in Hoofddorp. Voorheen was ik werkzaam als magazijnmedewerker. Op vrijdag 17 september bezocht ik met een collega Murphy's Law, ge vestigd aan de Riviervismarkt te Haarlem. Wij gingen bewust vroeg om een goed beeld te krij gen van dit café en het publiek dat vanaf ze ven uur al zo zoetjes aan binnenstroomde. Echt Ierse sfeer Bij binnenkomst werden we gastvrij ontvan gen door Gerwin, een van de eigenaars, en zijn twee medewerksters. Het zag er goed ingericht uit en straalde een echte Ierse sfeer uit, gezellige tafels met comfortabele bankjes die van elkaar gescheiden werden met tussenschotten zodat er

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 19