Amstel Bockbier rtellen over dit bijzondere seizoenproduct n de makers zelf? Wij hebben dan ook de schillende brouwtechnologen gevraagd naar Bockbier-experience van 1999 Ridder Bockbier Stel je voor: een regenachtige zaterdag in oktober, de zon komt af en toe te voorschijn en het voelt fris aan. Waar ik dan echt naar uit kan zien is om met vrienden in een café ge zellig van 'een bokkie' te genieten. Mijn voorkeur gaat uit naar het Bockbier van Amstel. Het heeft de juiste balans van bitterheid en ca ramel, een typisch kenmerk van een bokbier. Het moment waarop ik op de brouwerij te maken krijg met het Amstel Bockbier is eind juli, als de zon hoog aan de hemel staat. Vanuit mijn functie als specia list technologie bij Brouwen 's-Hertogenbosch zit ik dan om de tafel met andere technologen om de procesvoering van Amstel Bockbier vast te stellen. Dat proces moet zo zijn dat drie maanden later op die bewuste zaterdag het Amstel Bockbier net zo smaakt als vorig jaar! Op de brouwerij 's-Hertogenbosch produceren we vanaf dit jaar First Time Right. Dit betekent dat alles wat we brouwen in één keer de juiste kwaliteit heeft, onder meer wat betreft smaak, bitterheid en kleur. Een goede First Time Right betekent efficiënter werken en dus lagere productiekosten. Voor Amstel Bockbier gaan we dus ook voor in één keer goed. Ik heb hem al geproefd en hij is maar dat moeten jullie zelf proeven! Mark Mol, Den Bosch Wat betekent dit eigenlijk voor Stadsbrouwerij De Ridder? Voor de brouwer houdt Bockbier een heel intensief bereidigingspro- ces in. Hij werkt met verschillende soorten mout. De brouwer kan nog humor in zijn werk zien, hij zal het namelijk niet nalaten om een arge loze stagiair of trainee het hele bedrijf door te sturen om de gemalen bokkehoorntjes te halen. Dit is namelijk een van de geheime ingre diënten van ons Bockbier! Je zou verbaasd staan hoeveel mensen hier nog intrappen. Voor de filteroperator betekent het extra scherp opletten om zijn runlengte te halen. Voor de liefhebber is Bockbier een echte specialiteit, zwaar, moutig en dubbel gehopt. Niet gemaakt om achteloos weggeklokt te worden, maar om gedegusteerd te worden zoals dat zo mooi heet. Voor mezelf? Het is ieder jaar weer een uitdaging om hetzelfde kwali teitsniveau te halen als het jaar ervoor of dit zeifs te overtreffen. Dat wij bij De Ridder met zo weinig mensen zo'n lekker bier kunnen maken! Robert Dolmans, Teamleider Productie Brouwerij De Ridder. foto: Luc Mommes

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 11