'Efficiëntere zorg door tweedeling a C iderwetse sl itingstijd Engelse pi b onder vuur Mijn vrouw had net een nieuwe baan aanvaard en kon deze gelijkertijd weer opzeggen. Tijdens kerst 1997 zijn we op huizenjacht ge gaan en hadden we meteen beet. Toentertijd was er nog een overschot aan woningen. Nu echter, na de recente verhuizing van de Bundestag vanuit Bonn, is er groot verschil merkbaar. Overigens zal Heineken door de toe nemende koopkracht hiervan duidelijk gaan profiteren. Tevens hebben we tijdens die dagen de instanties bezocht die ervoor zorgen datje ook officieel ingezetene wordt. We gingen lob byen om weer een baan te vinden voor mijn vrouw. Het werkloosheidspercentage ligt in Oost-Duitsland boven de 25. Desondanks kon zij gelijk met mij aan de slag als accountma nager bij Océ. We gingen na deze activiteiten met een goed gevoel weg uit Berlijn; we hadden een woning en een zeer goede indruk van de stad... eigenlijk kun je dan niet meer wachten om te starten. Oenken in kratten 3egin januari '98 ben ik weer teruggegaan om de Juitse organisatie te leren kennen. Heineken Juitsland is in 1993 in Düsseldorf gestart, 'ooruitlopend op de huidige status van Berlijn ils hoofdstad is Heineken in 1996 verhuisd, imiddels zijn we in totaal met 31 collega's rnder wie drie Nederlanders- aangevoerd door rans Bot. De eerste indruk in Berlijn was im- onerend, een jonge club mensen met een ge- 1 eldige drive en passie om een kratje(l) eineken aan de man te brengen. Denken in atten is even de knop omdraaien. Het was rettig dat ik met Guido aangesproken werd in plaats van met Herr Janssen, zoals je had kunnen verwachten in een typisch Duitse werkcultuur. 13 februari '98 was mijn laatste werkdag in Nederland en konden we ons voorbereiden op de verhuizing. Ondertussen kwam de door Meedoen? Reageer Dit is het eerste deel in onze serie "dagboek uit" over onze medewerkers in het buitenland. Ook meedoen? Schrijf, mail of bel met de redactie van Vers van 't Vat. Onze NAW-gegevens vindt u achterop dit blad in het colofon. Heineken geregelde verhuisfirma het een en ander inventariseren. Een paar dagen later kwamen de verhuizers de boel inpakken om vervolgens direct naar Berlijn door te rijden. Bij onze aankomst stond de verhuiswagen op de stoep en kregen we tevens onze sleutel. Dit was voor ons de meest vlekkeloze en relaxte verhuizing die je je kunt voorstellen. Alles wordt op de plaats gezet, precies daar waar je het wilt hebben. Overigens is het in Duitsland gebruikelijk dat je je appartement geheel gerenoveerd opgeleverd krijgt. Dit is ideaal. Een echte uitdaging: Bier verkopen in het hol van de leeuw met andere woorden: De moeilijkste biermarkt ter wereld met 1100 brouwerijen en 5000 bier merken. De marktleider Warsteiner heeft een marktaandeel van slechts vijf procent en wordt gevolgd door Krombacher en Bittburger. In tegenstelling tot het traditionele biersegment dat jaarlijks afneemt, groeit het importsegment waarin Heineken goed vertegenwoordigd is. 'Bundesweit' wordt Heineken inmiddels in 4000 horecaverkooppunten verkocht. Heineken is in de meeste verkooppunten nog een bij product als aanvulling op het Duitse pils van het fust. Op de thuismarkt is Heineken nog niet actief. Wel zijn we gestart met de verkoop van de bekende 'longneckfles'. De focus in de horeca ligt op flessenbier alhoewel er ook met de 20-liter fusten wordt gewerkt. Heineken Duitsland richt zich op een jonge trendy doel groep (18-35 jaar) die zich voornamelijk in de 'Scene'-clubs begeeft. Dit brengt met zich mee dat de Duitse sales-rep niet altijd in Jasje- Dasje moet. De sales-crew werkt nauw samen met lokale drankenhandelaren en brouwerijen die wederom de toegangspoort vormen om in de trendy of scene horeca binnen te komen. Eind juni '99 is in Berlijn het eerste Heineken Grand Café geopend. In het hart van de stad is er een concept neergezet zoals we dat in Nederland kennen. Openminded, internationaal en multifunctioneel. Het Grand Café wordt geëxploiteerd door twee voormalige Oostduitsers en is ontworpen door ons eigen Bouwadviesbureau! De reacties zijn zeer posi tief en het belangrijkste is: de Heineken-omzet is volgens verwachting! Kortom, Berlijn... een bezoek waard. Guido Janssen regionaal verkoopleider Oost-Duitsland j* f Dc Onze correspondent Pk r Klein tó; en - Na een Ideine eeuw van strikte vrc je sluitingstijden is er hoop voorde En lse pubgangersLiefhebbers van het pu c house, van ales en lagers en andere al ee Ika, hoeven rich binnenkort vlak vo xi uur 's avonds met meer snel te la te ollopen. Horeca-ondernemers voeren fe pagne om een einde te maken aan de st ige wetgeving uit het Victoriaanse tij terk. D dangenorganisaties van zo'n m.ooo pi hotels, restaurants en nachtclubs in E dand en Wales willen af van het sys- t waarbij in principe alle kroegen om o uur de bel voor de laatste ronde 2ten luiden. Klanten krijgen dan nog minuten om hun laatste glas leeg te c aken. t on: gemeen Dagblad, S augustus bron: NRC Handelsblad, 31 augustus Mensen met een baan die door hun rug gaan of last hebben van stress hoeven niet langer achter in de rij aan te sluiten als ze geholpen moeten worden door een medisch specialist, een fysiotherapeut of een psycholoog. In de toekomst moeten ze met voorrang geholpen worden in apar te poliklinieken of gezondheidscentra. Althans dat vinden staatssecretaris Hoogervorst (Sociale zaken) en minister Borst (Volksgezondheid) Ik kan mij voorstellen dat de politiek zich hierover zorgen maakt. Aan de andere kant wordt de groep werkenden steeds kleiner, ter wijl zij het wel voor het totale collectief moeten blijven opbrengen. Ik vind het dan ook heel reëel om, waar mogelijk, werkenden met voorrang te behandelen. Dan zal weer extra ruimte kunnen ontstaan in de re guliere zorg. Piet Bouws, hoofd ARBO-dienst HNB, Zoeterwoude Minister Borst en staatssecretaris Hoogervorst stellen voor om ziekenhuizen toe te staan zieke werknemers met voorrang te helpen. Een kamermeerderheid is daar tegen. deling van Borst. van.de brief. In juni hadden de bewindslie- die bepalen hoelang de wachtlijst' Ruim een halfjaarlater is dat anders. De den nog behoefte aan experimenten, in- groot probleem zullen zijn. De brief die Hoogervorst en Borst samen middels blijken expertisecentra e.

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 7