Financieel management bij de industriële top en spandiensten in Kosovo Hand- 12 november organiseert Heineken voor de eerste keer een Take Control! dag. Een dag voor tweede- en derdejaars studenten Bedrijfskunde en Bedrijfseconomie om kennis te maken met het vak van controller. Het initiatief hiervoor is genomen door de Recruitment-afdelingen van Heineken, Unilever, Akzo Nobel, DSM, Shell en Philips. Door zo'n dag hopen we dat studenten meer bekend worden met het vak en de ioopbaanmogelijkheden van controllers, zodat ze, wanneer ze gaan werken, meer voor het controilersvak en de organiserende bedrijven als werkgever gaan kiezen. Op korte termijn krijgen de Recruitment-afdelingen de CV's van een aantal potentiële werknemers ter beschikking. Studenten die nog geen specialisatie hebben gekozen worden deze dag wegwijs gemaakt door onder meer een presentatie, een case en een rondleiding. De Heineken-dag op 12 november is de op een na laatste dag in een reeks van zes Take Control! dagen. Iedere onderneming heeft een eigen dag, gefocust op een specifieke universiteit. Zo zullen op 12 november de studenten van de Universiteit van Amsterdam bij ons in de brouwerij in Amsterdam aanwezig zijn. Trina Bosman, loopbaanontivikkeling Mij is gevraagd een stukje te schrijven voor Vers van 't vat omdat ik als Heineken- medewerker aan een niet alledaagse actie heb deel genomen. Net als bijna ie dereen heb ik de afgelopen maanden veel beelden op TV gezien van het vluchtelin genprobleem uit Kosovo. In een uitzending van Netwerk (Nederland 1) zag ik beelden van burgers die een ten tenkamp aan het bouwen waren en toen dacht ik: "Hé, dat kan ik ook". Na een heleboel telefoontjes en faxen ben ik uiteindelijk bij een internationale stichting terechtgekomen die vrijwilligers uitzendt. Bij wijze van uitzondering mocht ik van mijn baas twee weken onbetaald verlof opnemen en in combinatie met snipperdagen ben ik een maand als logistiek medewerker in Albanië geweest. In de praktijk houdt dit in datje allerlei hand en spandiensten verricht voor de jou toegewezen groepen vluchtelingen. Van het distribueren van voedsel en water tot het uitdelen van kinderschoenen. En van het verstrekken van informatie over de terugvluchten naar Kosovo tot het luisteren naar de gruwelijke verhalen van de mensen. Verder wordt er veel van je improvisatie- en aanpassings vermogen verwacht. Omdat het een noodsituatie is, is er vrij weinig geregeld en moetje achter veel dingen zelf aan. Ook moet je constant op je hoede zijn voor de maffia. Sinds de val van het communisme in 1991 en de algehele anarchie na de piramidespelen in 1997 is Albanië helemaal kapot en wordt er flink op los geschoten. Ondanks alle dingen die je in de kampen meemaakt, ben ik met een redelijk goed gevoel teruggekomen. Doordat ik in de eindfase van het vluchtelingenprobleem in Albanië was en de vluchtelingen naar de vliegtuigen naar huis heb begeleid, kreeg ik alle emotionele bedankjes van de mensen. Mijn collega-vrijwilligers in de maanden voor mij hebben een maand keihard gewerkt, gingen daarna terug naar hun luxueu ze leventje hier en de vluchtelingen zaten er nog in hun ellen de. Wat mij verder nog duidelijk geworden is in mijn contacten met het UNHCR, is dat er nog een groot tekort is aan hulpver leners als logistiek-medewerkers in noodsituaties. Dus mocht je, bij een volgende oorlog of natuurramp meer willen doen dan alleen geld overmaken: alle hulp wordt op prijs gesteld. Mocht je hierin geïnteresseerd zijn en twijfel je nog of wil je meer informatie neem dan gerust contact met mij op. Paul Wennekes, administratie HTS Take Control

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 19