door: Esther Boot foto's: Diversen 1 in Heerlen was het op 9 juli tijd voor pannenbier. Daar wordt door de integratie van Heineken en Brand hard gewerkt aan de nieuwe bedrijfsruimte van Heineken Brouwerijen Limburg. Met Brand erbij vertrekken hier dagelijks vijfentwintig vrachtwagens die twee ritten per dag uitvoeren. Burgemeester Pleumeekers, die normaal gesproken niet bij ieder hoogste punt aanwezig is, maakte dit keer een uitzondering. Hij hees de vlag naar de top om vervolgens samen met unitmanager Gaston Goossens (met rode das) in de refter een toost uit te brengen. 2 Heeft u ooit gehoord van de band 'The Goldfish'? Deze Rotterdammers veroverden 7 juli tijdens de Heineken Student Music Award de titel 'Studentenband van het jaar 1999'. De prijs: het opnemen van een single en een interview op Radio 538. 3 24 juni was een onvergetelijke dag voor Tjaak En wat zullen ze haar missen in Grou, want het is niet niks als 'de moeder' van Heineken Brouwerijen Friesland het honk gaat verlaten. Gerarda nam in de ontvangstruimte van Grou afscheid van haar (oud) collega's. Zij hadden twee verrassingen voor haar in petto. Allereerst een toespraak door Robert van der Sijde en Henk Schreur. En de Friezen kon den het niet laten De kelen werden geschraapt en 'Cis mem' werd vervolgens nog vrolijk toegezongen. 10 Inmiddels is Lex Ritman een vaste gast in 'Hei' Society. Terwijl Lex onlangs in zijn verhuiswagen vanuit Zeeland naar Voorschoten tufte, hadden zijn nieuwe collega's van Heineken Brouwerijen Rijnland een 'welkomstverrassing'. Een fus tenmuur blokkeerde de ingang van zijn nieuwe stek. De daders hebben het tafereel een tijdje van een afstand gadegeslagen en zijn 'arme' Lex toen te hulp geschoten. 11 Van bier weten we alles, maar hoe zit het met onze kunstkennis? Vanaf heden kan die op de vierde etage van het Bossche kantoorgebouw worden bij- Mede dankzij jou! En onze moed en kracht, Hebben wij de zware vierdaagse in Nijmegen volbracht, (dank namens het team) 6 Op 10 juni voer 'De Zilvermeeuw 2' uit voor een tocht door de Biesbosch ter gelegenheid van het afscheid van Gerrit van Breenen (Heineken Brouwerijen Helmond). Gerrit die net de 25 jaar niet vol maakte en met pijn in het hart zijn speldje misloopt, startte zijn loopbaan als monteur bij Vrumona. Hij werkte vervolgens bij diverse Technische Diensten. Het laatste jaar bracht hij in Helmond café-eigenaren de kunst van het biertappen bij. 7 Vorige maand streek de Amstel vriendschapstrofee neer bij Lex Ritman in Katwijk. Lex besloot de trofee door te ge ven aan Aad Hoeve, voormalig chauffeur Hempoint en nu magazijnmedewerker Unit Amsterdam. Lex: "Toen ik bij Heineken begon als vertegenwoordiger in de Amsterdamse bin-

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 18