IE BEELDVORMERS IDEEÉNBUS Het is niet eenvoudig -en zeker niet in Nederland om het Heineken-merk en het Heineken-bedriji: in ons denken uit elkaar te houden. Het bedrijr is immers gegroeid uit het merk en het merl groeit verder door het bedrijf. Fotocel voorkomt lege blikken Goedkoper uit met rode diesel In de ban van de eclips A.C. Kievits 150,- (Verpakken) J.B. Damen 2.900,- (Kwaliteitsdienst) J.F.J.M. Mulders, 150,- G.A.M. van der Velden, P.H.J. Rooyakkers (Verpakken) A.C. Claassen 100, (Kwaliteitsdienst) Den Bosch Beloningen Aanmoedigingen J.B. Damen 550,- Kwaliteitsdienst) Tijdens het werk aan de inpakker hoorden we ge regeld leeg blik via de ko kers van de depalletisers naar beneden komen. Omdat we sinds geruime tijd over de verschillende machines rouleren, heb ben we prima de gelegen heid gehad om dit blik- verlies aan de depalletiser goed te bestuderen. Hieruit bleek dat af en toe het karton, dat tussen de lagen blik ligt, niet bleef liggen, maar meegenomen werd met de blikken daar bovenop. Het karton kwam daardoor vast te zitten in de bocht, waardoor de blikken naast de baan werden geduwd. Volgens onze schattingen kwam dit toch snel neer op zo'n 1000 blikken per 24 uur. Wij kwamen op het idee een eenvoudige fotocel te plaatsen, die het karton detecteert zodra dit meegenomen wordt met de blikken. Hierdoor valt de machine stil en kan het karton op een eenvoudige manier worden verwijderd. Ons idee werd beloond met 3000 gulden. Karei Goeveneur, Gerrit v.d. Velden en Hans Mulders colonne 11 Den Bosch Vlnr: Hons Mulders, Gerrit v.d. Velden en Kerel Goeveneur Marguerite de Ruijter redactie: Marguerite de Ruijter Mijn idee bestaat uit twee woorden: rode diesel. De heftruckchauffeurs van het magazijn Eenmalig Verpakken in Den Bosch tanken door mijn idee rood, in plaats van groen. Dat kan bij een buitenfir ma hier, zo'n achthonderd meter verderop. Rode die sel is speciaal voor de industrie en scheelt ve le duizenden guldens per jaar. Dit in tegenstelling tot de veel duur dere groene diesel waarop bijvoorbeeld auto's rijden. Het idee le verde me 2000 gulden op. Overigens bekijkt de afdeling in over leg met de Beveiligingsdienst nog of er een rechtstreekse uitgang in de buurt van de werkplek is, waardoor de rijafstand naar de tankplaats 600 meter wordt ingekort. Guillian Korthout magazijn Eenmalig Verpakken Den Bosch Nederland stond 11 augustus even op de kop. Die dag vond er wel een heel bijzonder natuurverschijnsel plaats: de zon verdween in ons land voor maximaal 97% achter de maan en velen hebben dat gezien. Ook bij Heineken. In Den Bosch had Jan Bertrums van de Cambrinuskelder 'Eclipsballen' gebakken. Met een goed belegd maan zaadbroodje in de hand en de speciale bril op de neus werd de eclips gevolgd. Ook Omroep Brabant en de NOS waren op de brouwerij aanwezig. In Zoeterwoude stonden enkele medewerkers op het dak of buiten de eclips te volgen. Anderen hadden een vrije dag genomen om voor de televisie, in Nederland zelf of elders in Europa de totale zonsverduistering mee te maken. Die was vooral in Noord- Frankrijk goed te zien. Kortom, een erva ring om niet snel te vergeten.

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 12