Binnenkort nieuwe Nu ook gastouderopvang mogelijk Waarom een nieuwe pensioenregeling? De huidige pensioenregeling bestaat al tientallen jaren en is in die periode in grote lijnen ongewijzigd gebleven. Wettelijke en maatschappelijke ontwik kelingen maken een wijziging van de regeling noodzakelijk. Daarom is een onderzoek gestart naar een nieuwe regeling. De nieuwe pensioenregeling Bij de opzet van het voorstel voor een nieuwe pensioenregeling is een aantal belangrijke uitgangspunten gehanteerd: -Een eigentijdse pensioenregeling -Verzorging van de werknemers is belangrijk, maar daarnaast ook de eigen verantwoordelijkheid van de werknemers - Grotere flexibiliteit -Een meer individuele benadering - Kostenbeheersing -Zoveel mogelijk gelijkwaardige pensioenuitkomsten voor de bestaande groep deelnemers Onderzocht werd op welke wijze deze uitgangs punten gerealiseerd konden worden. Allereerst is vastgesteld welk pensioensysteem zou worden toegepast. Thans is sprake van een eindloonregeling, waarbij het pensioen afhankelijk is van het laatstverdiende loon en het aantal dienstjaren. De nieuwe regeling is een meng vorm van het huidige eindloon systeem, tot een loon van 83.700, - en daarboven een beschikbare premieregeling. Dit laatste houdt in dat de werkge ver over het gedeelte van het loon boven 83.700, - premies betaalt aan het Pensioenfonds die de werknemer, via het Pensioenfonds, binnen bepaal de grenzen, zelf belegt. Bij ingang van het pensioen worden de beleggingsfondsen verkocht en wordt de opbrengst omgezet in een pensioen bij het Pensioenfonds. Daarnaast wordt een aantal andere wijzigingen doorge voerd, zoals verlaging van de franchise, koppe ling van de franchise aan de loonontwikkeling bij Heineken, verlaging van de werknemersbij drage en ruil van nabestaandenpensioen voor ouderdomspensioen. Wij blijven u informeren over deze wijzigingen en over de toekomstige overgangsregeling. Frank de Waardt, hoofd Heineken Pensioenfonds Sinds een aantal jaren is Hei neken bezig met het ontwik kelen van een nieuwe pen sioenregeling. Op 21 juni ging het bestuur van het Heineken Pensioenfonds akkoord met een voorstel voor een nieuwe regeling. De Deelnemersraad van het Pensioenfonds brengt binnenkort advies uit, waarna de Algemene Raad van het Pensioenfonds gevraagd zal worden de nieuwe pensioen regeling met een reglements wijziging formeel vast te stel len. Het is de bedoeling dat de nieuwe regeling per 1 novem ber 1999 ingaat. Regeling kinderopvang uitgebreid: Heineken en de Centrale Onderne mingsraad hebben samen besloten met ingang van 1 juli 1999 de bestaande regeling voor opvang in kinderdagverblijven uit te breiden met gastouderopvang voor 0 tot 4-jarigen. Gastouderopvang is een kleinschalige vorm van kinderopvang die lijkt op de thuissituatie. Het kind wordt opgevangen in het huis van de gast ouders. inclusief de eigen kinderen mogen gastouders vier kinderen verzorgen. De ouders en de gastou ders maken samen afspraken over opvang op maat. De organisatie van de gastouderopvang is in handen van de landelijke stichting Centrale Organisatie Kinderopvang Leiden (COKL), die goede kwaliteit van de opvang waarborgt. Dat betekent dat de nieuwe regeling in heel Nederland geldt. Voor gastouderopvang gelden dezelf de voorwaarden als voor de opvang in een kinderdagverblijf. De regeling is dus in principe bestemd voor vrouwelijke werknemers in dienst van HNB die ten minste 20 uur per week werken. Mannelijke werknemers kunnen er in bijzondere omstandig heden eveneens gebruik van maken. Degenen die momenteel op de wachtlijst staan voor kinderopvang kunnen voorrang krijgen ais zij zich aanmelden voor gastouderopvang bij de afdeling Arbeidszaken in Zoeterwoude, tel 071-5457735. Het aantal plaatsen is beperkt. Geïnteresseerden kunnen voor alge mene informatie over gastouderop vang telefonisch contact opnemen met de leden van de werkgroep gastouderopvang: Carolien Niesten in Heerlen (telefoon 045-5635341), Cees dè Jager in Zoeterwoude (071-5456087), Tonny Brandt in Amsterdam (020-5239525), Rudy Dikken in Zoeterwoude (071- 5456335) en Peter Ploegmakers in Den Bosch (073-6209629). Voor persoonsgebonden vragen is het beter om direct contact op te nemen met de afdeling Arbeidszaken, telefoon 071-5456335. Peter Ploegmakers

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 3