to ene Slangen bezweren niet langer nodig DE VERPAKKERS DE MAKERS Op uitnodiging van John van Pijpen, voorzitter van de Ondernemingsraad Zoeterwoude, bracht Raad van Bestuursvoorzitter K. Vuursteen 2 juni een bezoek aan de afdeling Verpakken in Zoeterwoude. In de teamruimte van Colonne 7 had de heer Vuursteen een anderhalf uur durend gesprek met een afvaardiging van Verpakken. Onderstaand een verslag van Verpakken én van de heer Vuursteen zelf. "Tijdens deze bijeenkomst wilden wij de heer Vuursteen een indruk geven van de huidige gang van zaken en het 'groene hart-gevoel' binnen Verpakken. De heer Vuursteen was benieuwd naar onze ervaringen en gevoelens tijdens en na het Mensen Maken Heineken proces en de naweeën van de HSK-testen in het kader van Inzetbaarheid Medewerkers. Daarnaast ging het gesprek over de ontwikkeling van de teams op de ver- pakkingslijnen en de werkzaamheden van de flexpool- ers. Na afloop van het officiële gedeelte van de bijeen komst sprak de heer Vuursteen zijn dank uit voor de open wijze waarop wij onze bezorgdheid en onze gevoe lens met hem deelden. De bijeenkomst werd vervol gens op informele wijze voortgezet in de bar van het Bedrijfskantoor. Wij danken hem voor het getoonde begrip en de aandacht." De Verpakkersgroep: Elly Koster-de Jong, Bert Kralt, Omar Ben Dahman, Gerard van Zutphen, Pim van Duyn, Huig van der Plas, Manuel Antonio Ferreira, Maarten Plug, Rob Zandbergen, Nico Nusmeier, John van Pijpen, Janine van Oosten, Gerard Bonte en Martin Shaw. De gelagerd bier-matrix is een installatie bestaande uit meer dan tweehonderd kleppen die het bier uit de lagerkelder automatisch verdeelt naar de verschillende filters. Tot voor enkele weken gebeurde dit nog handmatig door middel van slangverbindingen. Ook voor de reiniging van filters moest men handmatig een slangverbinding maken. Door deze geautomatiseerde installatie kan slangvrij worden gewerkt in de afdeling Filtratie. Zeker op het marktveld is dit een verbetering omdat men niet meer met een berg slangen hoeft te werken en je rug uit elkaar te trekken. Ook de veiligheid is verbeterd, omdat de reiniging van de filters nu via vast leidingwerk loopt en niet via slangen. Dit reinigen gebeurt bij hoge snelheid en op hoge temperaturen, dus een slang kon klappen. Het marktveld is de plek vanwaar het bier naar de zes filterlijnen wordt gestuurd om het bier helder te filtreren en te versnijden voor een constante kwaliteit. En gezien de vele soorten en kleine biersoorten wordt er nogal eens gewisseld. Na enkele weken ervaring en gewenning aan een andere werkwijze worden de voordelen voor de meeste operators wel zichtbaar. Het sjouwen op het marktveld is zeker een stuk minder geworden en dit is dan ook het grootste voordeel. Jammer is wel dat niet ineens in het zelfde project de automatisering van de lagerkelders is meege nomen zodat we echt slangvrij kunnen werken. Ondanks de aanloopprobleempjes en nog wat afwerkpunten (we zijn nog in de opstartfase) zullen de voordelen door de meeste operators zeker onderkend worden. Zeker als de automatisering van de lagerkelder ook afgerond is. Leon Weber, Filtratieteammedewerker

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 8