2000 Tijdens de voorbereidingen op de CAO-onderhandelingen in 1997 kwamen wij tot de conclusie dat de CAO bij Heineken nogal ingewikkeld in elkaar zit en niet meer past bij de maatschappelijke ont wikkelingen. Hoog tijd voor verandering en vernieuwing. Een moeilijk proces dat wij samen met de bonden wilden voorbereiden. Het liefst niet aan de onderhandelingstafel, want dit soort ingewikkelde onderwerpen kan beter in alle rust worden besproken. Tijdens de CAO- onderhandelingen in 1998 stond dit onderwerp op de agenda, maar helaas zijn we niet verder gekomen dan: "CAO-partijen spreken de intentie uit om tijdens de jaren 1998 en 1999 paritair de wederzijdse visies ten aanzien van modernisering van de arbeidsverhoudingen en arbeidsvoorwaarden voor HNB te verkennen": Sociaal Beleid 2000. We zijn nu ruim een jaar verder en om een aantal redenen hebben wij ons plan laten varen om samen met de bonden het Sociaal Beleid 2000 te bekij ken. Dat is jammer, maar het is helaas niet anders. Wel hebben wij ondertussen de Bedrijfsledengroep van de drie productie-units en de bestuurders uit genodigd om te spreken over de problemen die zich in de arbeidsverhoudingen voordoen. Deze betreffen met name het feit dat de centraal gemaak te afspraken decentraal niet of op een andere manier worden uitgevoerd. Verder gaan vier werk groepen de volgende facetten van de arbeids voorwaarden bekijken: arbeidstijden, belonings systemen, inzetbaarheid en overleg mede- Susan Bamsey, de projectleider van Sociaal Beleid 2000. zeggenschap. Vervolgens komen zij met voorstellen voor de onder handelingen van 2000. Sociaal Beleid 2000 is geen besparingsactie. Het is ook geen poging om de arbeidsvoorwaar den voor medewerkers in te perken. Wat is het dan wel? Sociaal Beleid 2000 wil meer ruimte bieden aan de individuele wen sen van medewerkers en aan de lokale invulling door de unit- en werkmaatschappij, zodat reke ning kan worden gehouden met de complexiteit van de verschil lende bedrijfsonderdelen. Wij zullen u na de zomervakantie op de hoogte houden van de voortgang en de ideeën die er leven. Heeft u zelf suggesties die u belangrijk vindt voor Sociaal Beleid 2000? Meld die dan schrifte lijk (per cc:mail) bij Susan Bamsey, projectleider Sociaal Beleid 2000, of bij ondergetekende. Paul Hamers, Heineken Nederlands Beheer Van de redactie: Al jaren maak je een blad en hoor je daar eigenlijk niet zoveel over. Ineens verandert dat. 's Zaterdags lag de Vers van 't Vat in nieuwe stijl bij de meeste medewerkers in de brievenbus. En op maandagochtend stonden de eerste reacties al op ons mail-adres. Spontaan complimenteerden collega's van uiteenlopende afdelingen ons met het nieuwe blad. "Prachtig en flitsend. Een genot om te lezen. Grote klasse!" "Modern en informatief. Van deze tijd". "Het getuigt van moed en lef" en "Met zo'n blad kunnen we met een zeer gerust hart 2000 in (zelfs 3000 als het zou moeten)" luidden enkele van de reacties. Natuurlijk waren er ook andere reac ties. Sommige mensen moesten nog wel heel erg aan de nieuwe formule wennen. Niet dat ze het niet mooi of niet goed vonden, maar het is zo heel erg anders dan eerst. En er kwamen reacties binnen van collega's die het eigenlijk maar niks vonden. Zo'n groot formaat, dat ook nog eens verfrommeld op de mat lag, de andere benadering van schrijven -niet meer door de redactie maar door medewerkers zelf- en het ont breken van vaste rubrieken als jubi lea en afscheid. Dat moeten wennen zal nog wel even duren. In de tussentijd zijn we blij met alle reacties. Wilt u ons laten weten hoe leuk u het vindt: graag! Maar ook minder positieve reacties zijn van harte welkom. Op die manier krijgen we een beter beeld van hoe u denkt over de nieu we formule van Vers van 't Vat. Uw reacties kunt u telefonisch, schrifte lijk of per elektronische mail aan ons kwijt. De adressen vindt u op de achterpagina, bij het colofon. We zijn benieuwd van u te horen! Namens de redactie, Yvonne van Stek

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 3