Kratje bier redt leven autorijder Van onze correspondent SUSTE EEN', maandag Een krat bier achterin zijn auto heeft gistermorgen het le ven gered van een 31-jarige automobilist uit Roermond. Het slachtoffer raakte in het Limburgse Susteren door nog on bekende oorzaak van de weg en botste tegen een boom. De auto vloog direct in brandOmstanders trachtten nog de bestuurder, die bekneld zat, uit het wrak te halen. Omdat dit niet lukte, hielden zij hem in de brandende auto nat met bier dat achterin de wagen stond. Een omwonende wist later de auto te blussen met enkele emmers water. Volgens de politie hebben de omstanders door hun kordate optreden voorkomen dat de Limburger le vend zou verbranden. ÏÉHk JËm De euro. Stap voor stap naar 2002. De -sis.f. van ons fSU Sinds enkele weken wordt ons interbrouwerij transport (het vervoer tussen Zoeterwoude, Den Bosch en verschillende externe loodsen) uitgevoerd met drie gesloten opleggers. Deze opleggers hebben de bijnaam 'de vliegende non'. De opleggers zijn zodanig ontwikkeld dat de zij wanden ervan tijdens het beladen kunnen wor den opgeklapt tot op het dak van de oplegger. Dit maakt het onmogelijk tijdens belading of lossen schade te krijgen aan de zijwanden. Om het ont werp ook ergonomisch verantwoord te maken worden de wanden met behulp van lucht uit de trekker gesloten. Daarmee behoort het handma tig opdraaien van zeilen tot het verleden. Nog belangrijker is dat het inzetten van deze opleggers de wachttijd van de chauffeur bijna geheel laat verdwijnen en de capaciteit van het inter-brouwerijtransport flink verhoogt. Er staat voortaan een wagen in Zoeterwoude en een wagen in Den Bosch. Met de derde is de chauffeur onderweg van Zoeterwoude naar Den Bosch of omgekeerd. Hierdoor ontstaat de situatie dat men bij DCS ongeveer vier uur de tijd heeft om de wagen te lossen en de papieren en lading voor de volgen de rit in orde te maken terwijl de chauffeur altijd een gereedstaande oplegger kan aankoppelen. Walter van Gooi, Teamleider DCS export Den Bosch Tot slot een bericht uit De Telegraaf van 10 mei jongstleden, niet Europees maar zeer plaatsgebonden. Wij vonden het echter te bijzonder om niet op te nemen. Commentaar is overbodig. Vanaf 1 januari 2002 gaan alle inwoners van Europa met euro's in plaats van met hun nationale munt eenheid betalen. Om u op de hoogte te houden van de meest recente ontwikkelingen rondom de euro, stelde het Nationaal Forum voor de introductie van de euro bijgevoegde brochure beschikbaar.

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 23