Opstellen in rijen van... DE VERVOERDERS I VOOR U GEKNIPT Vrouwen in EU verdienen kwart minder dan mannen -22 Het nieuwe containeropstelterrein van DCS-export Zoeterwoude is een feit. Sinds twee maanden behandelt DCS dagelijks twintig wisselcontainers. Door de nog steeds groeiende markt dreigt het magazijn in het weekend over te lopen. Om de opslag in het weekend te kunnen overbruggen is een nieuwe opstelplaats voor 40 feet containers (12 meter) aangelegd op het weiland langs de H.P. Heinekenweg op het Zoeterwoudse bedrijfsterrein. In het weekend wordt er namelijk beperkt afgevoerd, maar wel volop geproduceerd. Het opstelterrein voor containers is een terrein waar lege containers worden afgekoppeld, waarna DCS deze containers laadt en weer vol terugzet op het opstelterrein. Door deze extra ruimte kunnen er extra wisselcontainers worden ingezet als het magazijn dreigt vol te lopen. Een bijkomstig voor deel is de mogelijkheid om meer driehoeksritten te doen. Dit zijn ritten waarbij containers die bij andere bedrijven zijn gelost, rechtstreeks naar Heineken worden gebracht om weer te laden. Dat scheelt een ritje naar de haven (kosten- en tijd besparing). Zoals menigeen wel weet, stonden er tot voor kort nog paarden te grazen op het wei land waar nu het nieuwe opstelterrein is aange legd. Deze paarden zijn een stuk naar achteren verhuisd en het weiland biedt nu plaats aan 81 containers. Dit is niet vanzelf gegaan. Eerst moesten er plannen op tafel komen over hoe wij dit terrein optimaal konden benutten, en waar wij (het belangrijkste) het geld vandaan moesten halen. Dit bleek achteraf minder moeilijk dan wij dachten. Vervolgens moesten er tekeningen op tafel komen. Dit klusje kwam voor rekening van Carlo van Waaij en mijzelf. Deze tekeningen heb ben een tijdje in het koffiehok gehangen en een ieder die op- of aanmerkingen had kon er mee naar ons toekomen. Uiteindelijk zijn er officiële tekeningen gemaakt door de firma Bruijns. Deze mannen hebben er tenslotte meer kaas van gege ten. Op basis van deze tekeningen is er met man en macht gewerkt door verschillende firma's om dit voormalig weiland te maken tot wat het nu is. Wij willen dan ook tot slot iedereen bedanken die zich heeft ingezet en niet is genoemd in dit verhaal. Leo van Strien, taakteammedewerker ploeg 6, DCS Export Zoeterwoude. Redactie: Karien Ris Esther Boot Foto: Henk de Graaf Fotografie ,verd i,20 gui, .4 bev Juni was de maand van de Europese verkiezingen. De Europese Unie ontwikkelt zich langzaam maar zeker tot een belangrijk onderdeel van onze maatschappij. Wij hebben ons deze maand dan ook Europees georiënteerd. ,gu, BRUSSEL ANP Van gelijke betaling van vrouwen en mannen in de Europese Unie nog lang geen sprake. Vrouwen verdienen gemiddeld een kwa' 'er dan »- mnen. In Nederland is het verschil nog grot0'' dde "'loon dat Nederlandse vrouwen ve 70,i dat van mannen. Alleen Grieks ;co rr mst i' tv 'Van gelijke betaling van vrouwen en mannen in de Europese Unie is nog lang geen sprake. Vrouwen verdienen gemiddeld een kwart minder dan mannen. In Nederland is het verschil nog groter. Het gemiddelde bruto- uurloon dat Nederlandse vrouwen verdienen bedraagt 70,6 procent van dat van mannen. Alleen Griekenland scoort lager. De cijfers van het EU- bureau voor de statistiek gelden voor voltijdswerkers in alle bedrijfs takken, behalve landbouw, onderwijs, volksgezondheid, persoonlijke dienst verlening en overheidsbestuur. De gegevens moeten met enige om zichtigheid bekeken worden in verband met leeftijd, opleiding en type baan. Veel minder vrouwen dan mannen hebben een leidinggevende functie. Werkende vrouwen zijn meestal jonger en minder goed opgeleid. Als met die factoren wordt rekening gehou den, komt het salarisverschil nog altijd uit op vijftien procent.' Bron: Leidsch Dagblad, 9 juni 1999 De reactie van Paul Hamers, directeur Heineken Nederlands Beheer, op het bovenstaande artikel is als volgt: "Binnen Heineken gaan wij uit van de functiebeschrijving en bijbeho rende functieweging. Daar hoort dan weer een salaris bij en dat is gelijk voor mannen en vrouwen."

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 22