Fam i I i e-excu rsi es Rocken in Dc Maris r> 17 U hebt ongetwijfeld familieleden, vrienden en kennissen die altijd al eens de brouwerij wilden bezoeken of graag willen weten waar u nu precies werkt. Daarom krijgt u in de vakantieperiode de mogelijkheid deel te nemen aan de familie-excur sies in Zoeterwoude en Den Bosch. En nu niet alleen op de vier vastgestelde dagen! In de maan den juli en augustus kunt u zelf bepalen wanneer u onze brouwerijen wilt bezoeken. U kunt een groep van minimaal tien personen uitnodigen voor een rondleiding. Kinderen onder de tien jaar kunnen onder begeleiding ook mee. Het programma bestaat uit een welkomstwoord, de film 'Men neme' over het brouwproces en een tour met de dubbeldekker over het brouwerijterrein. Met een rondleiding door de brouwerij en een drankje wordt de dag afgesloten. U kunt reserveren bij Else Bovenlander en Petra van Dorst, van de afdeling Public Relations, telefoonnummer 071- 5457008 in Zoeterwoude. Zij nodigen u van harte uit en wensen u veel plezier bij uw bezoek! In Waalwijk is sinds twee jaar De Mads gevestigd. Vele muzikanten hebben de weg ernaartoe gevonden. Zo ook onze collega Wil van Delft uit Den Bosch, die er gitaarles heeft en onderstaand verslag schreef. In augustus '94 starten de beide broers Maas, Ronald en Walco, gedreven door muzikale idealen een geluidsverhuurbedrijf en richten hun garage in als goed geïsoleerde oefenruimte voor beginnende bands. Als eind '97 in Waalwijk de dansschool te koop komt happen de beide broers onmiddellijk toe, hierin gesteund door hun echtgenoten Anja en Carin, die beiden vanaf het eerste moment erin geloven. De helft van de dansschool wordt platgegooid en herschapen in een ruimte, waarin zich vijf leslokalen voor muziek en drie grote repetitieruimten bevinden, met aan de voorzijde een groot muzikantencafé met een podium. Nadat de werkzaamheden verricht zijn, worden er professionele rockmuziekleraren aangetrokken, o.a. Ron van Beijnen, Brian Bordes en Syble de Broek en gaat het pand voortaan anders heten, namelijk "De Mads" wat staat voor, Muziek Academie Dans School. Al gauw is de toeloop van leerlingen zo groot dat er meer leraren aangetrokken worden, zodanig dat er op dit moment negen zijn die lesgeven op gitaar, basgitaar, drums en keyboards en zelfs zangles geven. Wilt U ook eens meedoen aan deze rubriek en één van onze nieu we verkooppunten bezoe ken? Bel, schrijf of mail dan met de redactie. Zie de achterpagina voor het adres. Terwijl de beide dames Carin en Anja de bar van de dansschool en alles wat daar bij hoort voor hun rekening nemen, besluiten Ronald en Walco hun baan als vrachtwagenchauffeur er aan te geven om zich 100% met hun muziekbusiness bezig te gaan houden. Ondergetekende zit ook op gitaarles dus hij verhuist mee naar De Mads en elke woensdagavond is hij daar te vinden. Na afloop drinken we aan de muzikantenbar meestal nog een paar glaasjes AMSTEL bier, en ik voel me thuis tussen al die muzikanten. Regelmatig worden er speciale workshops geor ganiseerd door bekende gitaristen en drummers, en de bedoeling is om binnenkort een paar toppers uit te nodigen zoals Harry Saksioni. De sfeer onder de muzikanten is erg goed. Dat kwam bij voorbeeld op zaterdag 29 mei tot uiting tijdens een benefietconcert voor een band, waarvan de meeste jongens in De Mads op les zitten. Zij waren na een optreden op Koninginnedag betrok ken bij een ernstig autoongeluk waarbij verschil lende jongens zwaargewond raakten, en alle ins trumenten verloren gingen. Toen er tijdens de bouw beslist moest worden welk biermerk er gevoerd moest worden werd er direct voor AMSTEL bier gekozen vanwege de muzikale verwantschap met bijvoorbeeld De Heeren van Amstel, en vrolijke reclames, die öe .Mods meestal gaan over mensen die het goed met elkaar kunnen vinden. Een keuze waarbij beide partijen blijk gaven van toekomstvisie. Na een geslaagde repetitie of try out van een van de 28 bands die hier repeteren, wordt dan ook menig biertje gedronken. Als vervolmaking van hun droom zien de beide broers het bouwen van een studio tussen de muziekruimte en de dansschool in, zodat iemand vanaf zijn eerste muziekles tot aan het opnemen van zijn eigen CD kan worden begeleid in hetzelfde pand, wat positief is voor het zelfvertrouwen. Een beginnende muzikant kan tijdens de open podiumavond die eens per twee weken plaats vindt, zijn vaardigheden laten zien aan het publiek, zodat na enige tijd van podiumvrees ook geen sprake meer is. Tevens worden oude waarden zoals de Waalwijkse Blues Nacht hier nieuw leven ingeblazen, tot genoe gen van veel muziekliefhebbers. Kortom: De Mads is voor de gebroeders een schot in de roos en voor vele Waalwijkse muzikanten een uitkomst. Hopelijk blijft deze muziektempel nog lang bestaan.. Namens alle betrokkenen dank aan AMSTEL voor het gestelde vertrouwen en we hopen deze samenwerking nog lang voort te zetten, in deze ontspannen sfeer en daarom... Proost. Wil van Delft, medewerker Heineken Brouwe rijen te 's-Hertogenbosch. Foto: Henk van Es

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 17