"Binnen Heineken wordt fantastisch werk geleverd om het millenniumprobleem aan te pakken. De managementteams van alle werkmaatschappijen pakken het probleem heel serieus aan Alle belangrijke zaken zijn gedekt. Het ziet er dan ook naar uit dat we het nieuwe millennium met een gerust hart kunnen ingaan. Ik heb er zelf in elk geval alle vertrouwen in!" De heer S.W.W. Lubsen (55 jaar), is sinds 18 september 1995 lid van de (nu driehoofdige) Raad van Bestuur van Heineken N.V. Hij is belast met PP&C, HTS Informatietechnologie en heeft onder meer als aanspreekpunten Heineken U.S.A., Zywiec S.A., Athenian Brewery en de clusters Other Europe en Africa/Middle East. Ook is hij de trekker van het millenniumproject. Voor die tijd werkte hij in Amerika per werkmaatschappij een crisisteam worden vrijgemaakt. Dat team moet rondom de jaar wisseling beschikbaar zijn om eventuele problemen tot een minimum terug te brengen. De teams staan uiteraard met het team van Corporate in verbinding, om informatie over de lokale situatie te kunnen doorgeven. Onze brouwerijen in Nieuw- Zeeland zijn in dat opzicht pioniers, omdat Nieuw-Zeeland als eerste het nieuwe millennium ingaat. Er wordt ook aan gedacht sommige systemen vóór 31 december af te sluiten en pas 2 januari weer op te starten. Dit wordt ook voor de productie nagegaan. Maar hierover is nog geen besluit gevallen." Voorraden "Het rampenscenario bevat uiteraard meer punten. Zo bekijken we of er voorraden moeten worden opgebouwd. Stel dat we een extra vraag krijgen naar bier, omdat onze klanten gaan hamsteren. Hoe groot zal die extra vraag dan zijn? Uiteraard moet die vraag goed in kaart worden gebracht, omdat een en ander ook financiële consequen ties heeft. Als derde punt moeten we vaststellen hoe millenniumproof onze grootste leveranciers zijn. Kunnen we bijvoorbeeld na 1 januari 2000 nog flessen krijgen? En als vierde punt is tijdens de workshop van april de energievoorziening genoemd. Voor de Europese markt voorzien we weinig problemen. Maar hoe zit dat met de rest van de wereld? Wie heeft er aggregaten, wie kan zichzelf bedruipen? We hebben nu afgesproken dat elke werkmaatschappij vóór 31 mei een com pleet rampenplan moet hebben gemaakt, waarin energievoorziening is opgenomen." Knelpunten "Op dit moment willen we de knelpunten van een aantal kritische projecten bekijken, wantje weet nooit of er tijdsoverschrijdingen plaatsvinden. Daar focussen we heel zwaar op. Bijvoorbeeld Marguerite de Ruijter het nieuwe softwarepakket ISHA voor onze Afrikaanse vestigingen, dat als absolute deadline van invoering 1 september heeft. Ook bij Heineken Frankrijk bij France Boisson is er een groot project gaande. Maar ik heb er veel vertrouwen in dat ze voor de deadline gereedkomen." Het gesprek loopt ten einde. Een laatste vraag: "Slaat u zelf extra bier in, voor het geval dat?" Een geruststellende glimlach. "Nee, dat zal niet nodig zijn." Amsterdams vertrouwen... of Nederlandse nuchterheid?

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 9