De Ridder nieuwe bottelarij SLmling Colonne 3 V rv. n: J. Bastiaan, basisoperator Verpakken Midden: Tinus Ploeg, productiemanager Verpakken Links: medewerkers Colonne 3 'os: PR Onze brouwerij De Ridder was voorheen privé- brouwerij en had daardoor een kleine bottelarij. Toen deze brouwerij in 1982 bij Heineken kwam, ging de productie - mede door Wieckse Witte - fors omhoog. Hierdoor kwam de flessenproductie bij De Ridder onder grote druk te staan. Er werden nieuwe plannen gemaakt voor een vervanging van het verouderde machinepark en deze werden voorgelegd aan het Heineken-management. Mede door de kleinschaligheid van de bottelarij maakten de plannen, buiten een nieuwe flessenvuller, geen kans. Maar in 1998 kwam het goede idee: flexibiliteit. Prestigeobject Hieraan werd wel goedkeuring gegeven en er zou nu een bottelarij (geen colonne!) komen die veel soorten flessen zou kunnen verpakken. Zelfs plastic flessen kunnen zo met een kleine aanpassing worden ver pakt. Men vond Sasib Beverages in Parma (Italië) in staat en bereid een soort bottelarij te bouwen. Er komen dus nieuwe machines, zoals een depalletiser, een robot-inpakker, een flessenvuller met rinser, een pasteur en een etikettenmachine; dit alles met de nieuwste high-tech. En zowel voor de brouwerij als voor de Italianen is het een prestigeobject. De nieuwe bottelarij is 26 mei geopend. Herman Muitjens, chef operator Bottelarij Maastricht ombouwen binnen anderhalf uur. Een ding is al die jaren hetzelfde gebleven; als je op Colonne 3 werkt moetje hard kunnen werken en goed kunnen improviseren. In het laatste halfjaar is Colonne 3 nog bezig geweest aan een stevige eindsprint. De lijn was de steun en toeverlaat van de 12-pack productie en is tot april zeer leverbetrouwbaar gebleken. Maar al dat werk wordt nu overgenomen door jongere machines. De mensen van de 3 gaan zich elders inzetten en nemen een mooie herinnering mee. Wilma Certenaar Colonne 3, in 1978 opgestart als de eerste exportlijn, is in de loop der jaren verantwoordelijk geweest voor het verpakken van 12 miljoen hectoliter bier. De lijn heeft eigenlijk alles mee gemaakt 2-, 3- 4- en 5-ploegendienst. 'Windmill Pack' wat later 'Sixpack' werd en 'Regular' wat men nu 'Loose' noemt. Van aparte kroonkurken voor iedere staat in Amerika, naar één kroonkurk voor alles en iedereen. Van ombouwen binnen acht uur naar Op 22 april draaide Colonne 3 in Zoeterwoude de laatste run. Reden genoeg om aandacht te besteden aan het verhaal van krimpoven- kippen en miljoenen hectoliters bier.

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 6