DE MAKERS Flexibel bier tanken in Den Bosch Bert Jan Grootes en Henk Eising (rechts) van de werkgroep. Niet op de foto Brian Sarre en Yarti Suratman, Foto: Henk de Graaf Fotografie. Direct naast het bestaande kelderbierstation is in de brouwerij 's-Hertogenbosch een nieuw laad- en losstation voor tankwagentransporten gerealiseerd. Het oude laad- en losstation voldeed al enige tijd niet meer aan de strenge eisen die door Heineken aan installaties worden gesteld. Met de nieuwe installatie kunnen gelijktijdig tankwagens worden geladen, gelost en gereinigd. Voor de reiniging van tankwagens en de aan- en afvoerleidingen is een combinatie gemaakt met de reinigingsinstallatie van het bestaande kelderbierstation dat tevens geautomatiseerd is. De ingebruikneming vindt vanaf eind april plaats. Hier zijn vele maan den van voorbereiding aan voorafgegaan waarbij de diverse betrokken afdelingen intensief hebben meegedacht om een installatie neer te zetten die aan de huidige strenge technische en technologische eisen voldoet. De eerste resultaten op kwalitatief gebied zijn dusdanig dat we nu al kunnen zeggen dat we voor wat het technologische aspect betreft hierin zeker zijn geslaagd. Het unieke aan de nieuwe tankwagenvullijn is dat deze ontworpen is om, op het moment dat er geen tankwagentransporten plaatsvinden, ook te worden ingezet om de kelderbierwagens te vullen. De flexibiliteit die door deze combinatie is gerealiseerd maakt het mogelijk om tussentijds preventief onderhoud aan een van de installaties te verrichten, zodat deze altijd beschikbaar zijn om op de juiste tijd te worden ingezet. Ook de afgifte van bijvoorbeeld Lingen's Blond gelijktijdig met Amstel en Heineken is nu mogelijk geworden. We zijn dus klaar voor de toekomst. Hans van den Meijdenberg, Trouble Shooter Ondersteuningsteam Filtratie Éfp I '••"V o:SL- Foto: Herik van Es

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 4