van 1950 tot nu De redactie Vers van 't Vat met van links naar rechts: Maarten Bakkenist, Yvonne van Stek, Wilma Gertenaar, Esther Tops (voor), Marguerite de Ruijter en (zittend) Karien Ris Voor u ligt een geheel vernieuwde Vers van 't Vat. Wij zijn trots op het resultaat. Gestoken in een modern, eigentijds jasje, meer passend bij een succesvolle onderneming die op het punt staat de stap naar een nieuwe eeuw te maken. Een blad dat meer mogelijkheden biedt om iedere maand nog beter de activiteiten en ontwikkelingen van de Heineken-bedrijven in Nederland voor het voetlicht te brengen. Helderheid, dynamiek en sprankeling staan daarbij voorop. In tekst, beeld en vormgeving. Zoals het de grootste en succes volste brouwer van Nederland betaamt. En, vóór alles, een blad voor u en uw huisgenoten. Een blad ook dat u meer dan ooit de ruimte biedt om zelf met bijdragen te komen. Zaken die u interessant, belangrijk of gewoon leuk vindt om met uw collega's te delen. Zo maken we een product waarop we allemaal trots kunnen zijn. Maarten Bakkenist, hoofdredacteur Een oud en vertrouwd personeelsblad in een nieuw jasje: dat is altijd even wennen. Vooral als niet alleen de vormgeving verandert, maar ook de inhoud. U ziet het in dit eerste nummer nieu we stijl. We hebben nieuwe rubrieken zoals 'De Makers', 'De Verpakkers' en 'De Beeldvormers'. Informatie uit de wereld om ons heen in de rubriek 'Wereldzaken'. En berichtjes uit de Heineken-organisatie in de rubriek 'Hei Society'. Ook de bekende rubrieken als Kroniek, nu 'Persoonlijk' genoemd, en Jubileum en Afscheid zijn veranderd. Nieuw is ook dat Vers van 't Vat een eigen site in het BrowseHUIS (van Heineken Intranet) krijgt. Daarop zult u regelmatig aanvul lende informatie kunnen lezen. Want niet iedereen is even geïnteresseerd in de details. Daarom houden we de artikelen in Vers van 't Vat kort. Kortom, Vers van 't Vat is flink veranderd. Wat niet verandert, is dat het een personeelsblad is voor alle medewerkers van Heineken Nederlands Beheer. Heeft u tips, nieuwtjes of andere zaken te melden, geef ons die dan tijdig door. Op die manier blijft het een blad 'voor en door medewerkers'. Yvonne van Stek Ja, natuurlijk. Vers van 't Vat is wel meer veranderd. Maar niet zo ingrijpend als nu. En dan heb ik het niet alleen over de lay-out, of de verwijzingen naar internet- en intranetadressen. Want het blad dat voor u ligt, is een Vers van 't Vat voor en door medewerkers. Geschreven door en gemaakt voor eigen collega's. En dat is een formule die volgens ons zeker gaat werken! Dat merkten we al in de voorbereiding. Wie we ook vroegen om een stukje aan te leveren, de reactie was altijd enthousiast. En dat was voor ons een extra sti mulans om door te gaan. Maar we zijn er nog niet. Ook in de toekomst kunnen we uw hulp gebruiken. Blijf ons daarom schrijven en/of telefoneren (zie colofon op de achterpagina) of reageer via ons intranet-adres. Marguerite de Ruijter "Ik had hier toch ergens een mapje..." Wilma, terwijl haar hoofd nauwelijks boven de stapel teksten, foto's, boeken, tijdschriften en memo's uitkomt. Achter haar prijkt een Moodboard, waarop ons creatieve hoofd interne communicatie met grote halen over de felgekleurde tijdschriftpagina's heeft lopen schrijven. "Inspirerend, bierig, stijlvol" schreeuwt de muur ons dagenlang toe. "Dat knallen we er even uit!" Karien, sinds kort bij de redactie, dus nog redelijk onbevangen. Na inten sieve brainstormsessies die zelfs 's nachts de gedachten bepaalden, waren we het eens. De vormgeving strak maar persoonlijk, de teksten helder maar sprankelend. Verblind door het licht dat we gezien hadden, werd de deadline een abstract gegeven. De voeten hebben de grond inmiddels weer geraakt, maar het stormt nog in de hoofden. Benieuwd wat u ervan vindt... Wilma Gertenaar en Karien Ris 1998 -VERS VAN TVAT

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 3