Gevraagd: Heineken-trouwauto Plezierige Pleisterplaatsen tin Plezierige Pleisterplaatsen, waarvan recentelijk de tweede herziene druk verscheen, beschrijft de auteur aan de hand van tien hoofdroutes naar de Cöte d'Azur de beste hotels, de mooiste golfcourses en de leukste restaurants. Sinds zijn pensionering bij Heineken, nu veertien jaar geleden, reist Van Rosmalen regelmatig naar het zuiden van Frankrijk en - als rechter van het Hof van Appèl van de Internationale Automobiel Federatie - naar Parijs. Op een van die tochten ontstond het idee een reisgids te maken voor automobilisten die zich willen onttrekken aan het Franse massatoerisme. Bij zijn selectie van beziens waardigheden heeft Van Rosmalen zich in eerste instantie laten leiden door de verhouding kwaliteit-prijs. Vanwege de groeiende interesse in de golf- sport, zocht hij ook naar leuke hotels gesitueerd in de buurt van golfcourses. daarbij niet ontbreken. Dit 'paleis' werd gebouwd door de postbode Ferdinand Chéval (1836-1924), die wilde bewijzen dat ook een eenvoudig man iets groots tot stand kan brengen. Hij verzamelde vreemd gevormde stenen waarvan hij een 12 meter hoog paleis bouwde dat hij ooit in zijn dromen had gezien. "Ik heb de meeste plaatsen zelf bezocht maar ben ook door oud-collega's en vrienden op een aantal bezienswaardigheden attent gemaakt. Omdat Parijs altijd in trek is, heb ik de stad in de nieuwe uitgave toegevoegd." Geordend op arrondissement vindt de lezer in een oogopslag dan ook goede hotels voor een redelijke prijs. Voor wie de Franse cultuur weet te waarderen en oog heeft voor natuurschoon, is Plezierige Pleisterplaatsen voor 29,50 te bestellen bij de boekhandel. ISBN 9074622291. Karien Ris Hoteltip in Parijs: Favart, 5, Rue Marivaux, gunstig gelegen aan een rustig plein in de regio van de Opéra. Hotel du Bois, 11, Rue du Döme, schappelijk geprijsd in de regio van Place Victor Hugo. Restauranttip in Parijs: Le Grand Café, 4, Boulevard des Capucines, geheel in Art-nouveau met prachtig uitzicht. La Coupole, 102, Boulevard Montparnasse, eveneens beroemd vanwege de Art-nouveau-stijl. Droompaleis Zo is een gevarieerde, sterk persoonlijk getinte gids totstandgekomen waarin de reiziger informatie vindt over uiteenlopende onderwerpen, van eenvoudige bistro's in Parijs tot indrukwekkende hotels in het mondaine St. Tropez, van rustieke routes in de Dordogne tot uitleg over de verschillende soorten champagne. Bijzondere gelegenheden, zoals het Palais Idéal, konden Bij Bureau Consumenten service van de afdeling Public Relations te Zoeterwoude staan dagelijks vier mensen klaar om vragen van consu menten te beantwoorden. Sommige daarvan zijn zo bijzonder, vertederend of grappig dat we ze u niet wilden onthouden. "We hebben de zolder van opa opgeruimd en vonden daar een houten Heineken- kratje. Kan ik dat nog bij jul lie inleveren?" "Hebt u nog Vos-spullen? Want we houden een familie Vos-reünie." "Ik heb een Heineken flesje met een Amstel kroonkurk. Is dit geld waard?" "Mijn buurman gaat trouwen. Hebben jullie ook een Heineken-trouwauto voor hem?" "Ik ben aan de lijn. Zit er suiker in bier?" "Ik heb mijn flesje laten val len en dat is nu gebroken. Er staat op het etiket Eigendom Brouwerij. Wat nu?" "Ik heb in Griekenland een viltje gezien. Hebben jullie dat voor mij?" "Mijn vitrine met glazen- verzameling is omgevallen. Hebben jullie nog een Amstel-glas uit 1968?" Nel Batelaan, Anja Buitenman, Rose Hazebroek, Bart Vonk "Wij hebben onze zoon Kylian genoemd. Hebt u misschien nog wat spulletjes?" "Wanneer is meneer Heineken jarig?" Van boven naar onder: Bart Vonk, Anja Buitenman, Nel Batelaan en Rose Hazebroek. Foto: Henk de Graaf Fotografie.

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 26