Het pas geopende Hard Rock Cafe in Amsterdam is het honderdste ter wereld. Het kijkt uit over de Singelgracht waar rondvaartboten met grote regelmaat passeren en het bij ieder bekende hoofdstedelijke Vondelpark. Welkom geheten door een uiterst vriendelijke hostess betreden we, als delegatie van Heineken Zoeterwoude, op een frisse donderdagavond het Amsterdamse Hard Rock Café aan het Max Euweplein. Het café werd een maand geleden geopend en was als honderdste uit een wereldwijd beproefde formule een bezoekje waard, volgens de redactie van Vers van 't Vat. Daarom worden wij samen met een fotograaf op pad gestuurd om de sfeer, het bier en de muziek te beoordelen. Vanaf de hal, die wordt verlicht door de koplampen van een kleurig beschilderde, ondersteboven hangende Trabant, begeleidt een serveerster in wit jurkje, bijpassende gympen en verschillende piercings in het gezicht ons naar de bar. "Aan de linkerkant kunt u terecht voor de merchandising shop met souvenirs en als u de trap oploopt, komt u bij het American style restaurant", laat zij ons weten. En zo vervolgen wij onze weg langs ingelijste gouden platen, een jas van Bruce Springsteen en de drumsticks van Andy Summers om terecht te komen bij de aan het water gelegen bar. Vanzelfsprekend zijn we benieuwd naar het assortiment Heineken van het Hard Rock Café en zo raken we in gesprek met de Spaanse bardame Pilar, die ons geheel in het zwart gekleed een keuze biedt uit onder andere Heineken bier, Vos en de bekende Heineken Longnecks. Zij wijdt ons in in de geheimen van de Amerikaanse franchise- formule waarbij de directie van Hard Rock Café's volgens hetzelfde concept café's opent op uitge kiende locaties in wereldsteden. Dit concept blijkt een zo veelzijdig publiek te trekken dat ook in het Amsterdamse pand een mix van jonge en oudere mensen uit alle lagen van de bevolking zich vermaakt. Aan de bar zijn Duitse meisjes van nog geen twintig in gesprek met een stel Denen terwijl een Canadees achteraan de bar verwoede pogingen doet op een behoorlijke manier een extra gevulde Hickory Barbecue Bacon Cheeseburger naar binnen te werken. Aangestoken door zijn eetlust vragen we de menukaart waar we vervolgens een keuze kunnen maken uit baiads, ba voor ons onbekende Honey Bourbon I En opnieuw leggen de serveerst* service aan de dag. Daar komt verandering in als late Grease Lightning door de speake voltallig personeel van het Har Amsterdam kan zich maar met mo en zo staat de dansvloer binnen met enthousiaste hostesses en De filmdans is dusdanig gecoördi beginnen te vermoeden dat vast spektakel vaker hebben meegem daarna een paar minuten op onze ha moeten wachten is een bijkomstig ons absoluut niet aan kunnen stori Arnoud van Golverdingen, medew. Financiële Administratie Zoeterwoudt Wilt u ook eens meedoen aan deze rub onze nieuwe verkooppunten bezoeken dan met de redactie (zie colofon) en spelregels. Zie ook onze site op intrant

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 20