Oranje boven met Murphy's Dat 30 april als Oranje-feestdag tussen de oren zit van de Nederlanders is natuurlijk geen nieuws. Maar dat ook leren Koninginnedag vieren is niet iedereen bekend. Speciaal voor Koninginnedag liet Murphy's dit jaar voor de horeca een oranje versie van de hoge feesthoed maken. Daarnaast zijn er speciale Murphy's Koninginnedag T-shirts vervaardigd. Beide oranje feestartikelen werden uitgedeeld op 30 april in en rond de diverse Murphy's pubs in Nederland. Bijvoorbeeld in Amsterdam waar Murphy's in de gracht ter hoogte van horeca gelegenheid 'De Vergulde Gaper' een boot voor genodigden had aangemeerd. Aan boord was een Murphy's tapbuffet geïnstalleerd. De Vergulde Gaper heeft al een aantal jaren Murphy's op tap en voorzag de passanten van Murphy's Irish Stout en Murphy's Irish Red Beer. Uiteraard deden de hoofdstedelijke pubs Tig Barra's (Overtoom), Dan Murphy's (Leidseplein) en Durty Nelly's (Warmoesstraat) hetzelfde bij hun locatie. In Nederland wonen enige duizenden leren. Voor hen zijn de Ierse pubs een belangrijke ontmoetings plaats. Maar ook steeds meer Nederlanders raken gecharmeerd van de gezellige Ierse pubsfeer. Murphy's speelt daar op in door tijdens feestdagen bijvoorbeeld speciale hoeden in de horeca uit te delen. Eerder al gebeurde dat tijdens Halloween (oktober '98) en St. Patrick's Day (17 maart). Peter Everts, persvoorlichter HNL "Eindelijk, eindelijk is het gelukt!", riep winnaar Michael Boogerd 24 april na afloop van de Amstel Gold Race 1999. Even werd de spanning hem teveel en viel hij hevig geëmotioneerd in de armen van zijn vader. Hij had de enige Nederlandse wereldbekerwedstrijd op zijn naam staan. Het parcours begon en eindigde in Maastricht en voerde onder andere langs Geleen, Beek, Valkenburg en Vaals. In totaal stonden rond de 500.000 belangstellenden langs de route. de Wette, een van de organisatoren van het wielerevenement. "Er deden vierhonderd mede werkers uit verschillende landen mee en dat vergt natuurlijk een gigantische hoop werk. Voor ons was de huldiging op zaterdagmiddag een soort apotheose. Je leeft toch tien maanden naar zo'n gebeurtenis toe. We hebben het hier over de enige Nederlandse wereldbekerwedstrijd en het is geweldig om dan een Nederlandse winnaar te hebben. Dat Michael Boogerd zou winnnen, was iets waar we van tevoren alleen maar over konden dromen" meende De Wette. "Dit is echt wat de Nederlandse wielerliefhebber verdiende." Ook voor de organisatie was de Amstel Gold Race een zeer geslaagde happening. "We zijn er een jaar lang mee bezig geweest.", vertelt Freek Karien Ris

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 19