Ik werk bij Heineken sinds 1 februari 1995. In mijn huidige functie ben ik verantwoordelijk voor de budgettering en verslaggeving van de Unit Food Marketing en Verkoop Thuisverbruik). Naast deze basis" controllers-taken, bekijk ik onder andere introducties van nieuwe producten en verpakkingen ip hun financiële haalbaarheid en coördineer ik de Inanciële afwikkeling van grote sponsoractiviteiten. Dit klinkt duur, maar uiteindelijk gaat het om de jottom line: meer geld verdienen dan je uitgeeft, En 'ooralsnog blijken wij daar goed toe in staat te zijn! onald den Elzen, oofd Planning Control Unit Food Jaam: Loek Werring unctienaam Unit Controller DCS logistieke /(intern)transport Unit van Heineken) eeftijd: 36 jaar fatum in dienst1 december 1988 \antal jaren in huidige functie: vanaf maart 1997 lotto: Control Controle Control beheersen otale (fysieke/administratieve) stromen) Controle ^controleren) Controller mag/moet zich "bemoeien" net alle zaken (o.a. P&O/IT/Kwaliteit /"Operationeel") ne zich binnen en soms ook buiten de Unit afspelen, ezocht: klantgerichte, analytisch sterke, initiatiefrijke, ■nafhankelijke "bonenteller" met gevoel voor humor. oek Werring, unit controller DCS lijn naam is Cock van Boheemen, sinds 1988 werk bare bij Heineken in diverse EFI-(achtige) functies, ia de IAD, project Distributiebeleid, gewestelijk con- roller horeca ben ik nu sinds drie maanden als Unit Controller van de brouwerij in Den Bosch werkzaam. Ondanks het bekende EFI-karakter van de functie is de omgeving weer totaal anders dan in de vorige 'uncties. Dat maakt het werken in EFI-functies leuk omdat ze in het bedrijf op vrijwel alle units en afdelingen voorkomen. Cock van Boheemen, unit controller 'er 1 maart ben ik gestart als financieel trainee bij leineken op de afdeling Planning Control van ieineken Export. Op deze afdeling is een (portfolio-) nalyse-instrument ontwikkeld dat gebruikmaakt van ostentoerekening volgens Activity Based Costing. Dit istrument maakt het mogelijk om precies te zien at bijvoorbeeld de winstbijdrage is van een blikje eineken bier op de Canarische Eilanden. Dit soort iformatie dient ter ondersteuning van lange- en liddellangetermijnbeslissingen met betrekking tot de roduct- en kiantportfolio. Mijn opdracht is erop ;ericht het gebruik hiervan te stimuleren en onder- oek te doen naar mogelijkheden om het verder aan e scherpen. icnne Figee, financieel trainee afdeling Planning Control Naam: Ernst Jan van der Wal (alias Wally). Functie: RUC-cer. De naam alleen al is een reden deze functie niet te doen: de afkorting staat namelijk voor Regionaal Unit Controller. Toen ik begon, kwam mij ter ore dat de C stond voor container! Alles waar anderen geen verstand van hebben, wordt onder gebracht bij de controller. Ik ben nu ongeveer 2,5 jaar werkzaam binnen Heineken en begon direct in deze functie. Ik werk momenteel binnen de Unit Groningen, maar zal per 1 juni van dit jaar naar de Unit Haaglanden verhuizen. Binnen deze functie moet je steeds balanceren tussen het commerciële en het financieel/administratieve vlak. Daarom is dit vak ook zo afwisselend. Laatst wipte er, juist op het moment dat ik dacht het thuisfront te gaan verblijden, een vertegenwoordiger langs, of ik nog even meeging om een glas bier te drinken. Met een grijns zei hij me: "Leuk vak heb ik hè, bonenteller?" Ernst Jan van der Wal, regionaal unit controller Mijn naam is Rutger Reintjes, 39 jaar, 13,5 jaar werkzaam bij Heineken Nederland B.V. Na 13 jaar in verschillende functies binnen Horeca te hebben gewerkt, heb ik de overstap naar Zoeterwoude gewaagd en ben ik sinds september 1998 als controller van de afdeling Integrale Planning werkzaam. Deze nieuwe afdeling, in Ajaxtermen de nummer 10 van Heineken Nederland, vertaalt de vraag van onze klanten naar onder meer benodigde productiecapaciteit en allocatie, verpakkings materialen- en opslagbehoefte. Mijn voornaamste taak is het financieel maken en kritisch analyseren van de diverse logistieke plannen over de Supply Chain heen. Tevens is het verbeteren van de informatie en de informatiestromen, waardoor we effectiever en efficiënter kunnen werken, voor mij een belangrijke uitdaging. Rutger Reintjes, controller afdeling Integrale Planning In 1994 ben ik als financieel trainee begonnen bij Heineken. In dat eerste jaar werd ik onder meer uitgezonden naar de brouwerijen van Calanda Haldengut in Zwitserland. Daarna begon ik in Alkmaar als regionaal unit controller Horeca. Sinds december 1998 ben ik werkzaam als controller van de brouwerij Zoeterwoude. Na het 'handelsbedrijf Horeca' weer een hele andere kant van Heineken: 'Productie'. De terminologie is anders en er zijn veel afkortingen die ik met de grootste fantasie niet kon thuisbrengen. In het begin trok ik soms 's avonds na mijn werk een overall en werkschoenen aan en zette ik mijn veilig- heidsbril op om aan de lijnen te staan. Dan zie je het hele productieproces van dichtbij. Prachtig om te zien hoe bijvoorbeeld de bottellijnen werken. Erg indruk wekkend, en als je dan een investeringsaanvraag voorgelegd krijgt, zegt het je een stuk meer! Joost Jordaan, unit controller Productie Zoeterwoude

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 17