"Sommigen van jullie kennen me misschien al, Ellen den Ouden, de nieuwe bedrijfsarts. Sinds november werk ik bij de Arbodienst van Heineken in Zoeterwoude. Ik loop hier dus al zo 'n zes maanden rond. Binnenkort zal ik alle taken van mijn collega, Ernst Harderwijk, hebben overgenomen. Dit betekent dat ik bedrijfsarts word voor de brouwerij Zoeterwoude. en een noodkoffer "Verder zal ik me bezighouden met het horecagebied Zuid-West Nederland. Bij de eerste rondgang door de brouwerij verbaasde het me dat er tussen zo veel machines zo weinig mensen te zien waren. Voor hen was ik nu juist gekomen! Ik moest aan de brouwerij wennen en de Heineken- medewerkers aan mij. Op spreekuren kreeg ik de eerste maanden vaak te horen: "Zuster, komt de dokter straks nog met me praten?" Die vraag had ik als co-assistent in het ziekenhuis vaker gehoord! Ongeval Het eerste ongeval waarvoor ik hier werd opge roepen, herinner ik me nog goed. Er was een ongeluk gebeurd; of ik kon komen reanimeren. Met mijn noodkoffer in de hand rende ik door de gangen, in theorie wist ik alles, maar nu de praktijk! Ik kwam tegelijk met de ambulance bij 'de poort' en kon meteen in het voertuig springen. Toen we met loeiende sirenes over het terrein reden, had ik even het gevoel dat ik in de televisieserie E.R. meespeelde. Omdat het slachtoffer nogal overstuur leek, vroeg ik aan het ambulancepersoneel of we hem niet iets kalmerends moesten geven. Zij reageerden met: "U zegt het maar, u bent de dokter." Gelukkig liep alles goed af. Voor vragen en problemen die mogelijk samen hangen met arbeid en gezondheid kunt u te allen tijde langskomen (kamer 0.160 in Zoeterwoude) of bellen (071 545 6203). Ik hoop op een gezon de samenwerking. Ellen den Ouden, bedrijfsarts Zoeterwoude Oogopslag In Missets Horeca lezen we een bericht over iris-identificatie. Een toegangs systeem, waarbij een fotoscan wordt gemaakt van de iris van het oog van de abonnementhouder van bijvoorbeeld pretparken, dierentuinen en zwem paradijzen. Om toegang te krijgen, moet iemand in een klein vensterblokje kijken. Misschien ook iets voor de binnen kort te restylen hal in Zoeterwoude Ruud de Boer van Office Management: "Een dergelijk systeem zou je naar mijn mening alleen moeten toepassen bij een strenge controle op de toegang, bijvoorbeeld bij militaire objecten of de kluis van de Nederlandse Bank. Daarnaast vraag ik mij af of een ieder wel bereid is om zijn/haar ogen te laten scannen. Blijft toch iets griezeligs. Binnen Heineken Nederland denken we niet verder dan een elektronische toegangscontrole systeem met behulp van een (nieuw type) pasje." Kosovo En dan zijn er natuurlijk de vele berichten over Kosovo. Hebben we een brouwerij in die regioEn hoe gaat het met onze exportactiviteiten daar Area Exportmanager Olivier Frady: "Sinds het uitbreken van de oorlog zijn alle leveringen gestopt. Onze distributeur ter plaatse probeert de voorraad bier die hij heeft, zo goed mogelijk te verkopen. Een moeilijk heid is dat de mensen op dit moment bijna geen bier kopen, en als ze het wel doen, alleen lokaal gebrouwen bier. De distributie is bovendien moeilijk, om niet te zeg gen praktisch onmogelijk, omdat alle wegen en bruggen vernietigd zijn. We hebben nog steeds nauw contact met onze distributeur en proberen hem steun te geven." Athenian Brewery (een bijna volledige dochtermaatschappij) en Hellenetic Bottling Company, samen Brewinvest S.A. vormend, hebben eind 1998 een overeenkomst gesloten over de aankoop van een meerderheidsbelang in Pivara Skopje. Een brouwerij in de republiek Macedonië. Dat land heeft inmiddels honderdduizenden vluchtelingen opgenomen. De oor log heeft geen effect op de normale werkzaamheden van de brouwerij: de productie en distributie van het lokale bier Skopcko en het premium- merk Star Lisec gaan gewoon door.

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 15