EKEN AMSIb e li laliteitsbier AMSTEL: activiteiten' wilde hebben. De door de aanvragers ingevulde bedragen hoeven overigens niet hetzelfde te zijn als het bedrag dat in 2001 op de eindafrekening staat. "We weten alleen wat het uurloon in 1999 is. Maar niemand weet toch wat het uurloon volgend jaar precies is? Daarvoor moeten de CAO- en CAVO- onderhandelingen nog worden ge voerd. Om alles te kunnen verwerken nad onze collega Ruud de Koning een pedaal computerprogramma ge naakt. We hebben alle gegevens in de computer ingebracht, en in 2001 krijgt iedereen een eindafrekening. Vat niet klopt, wordt dan verrekend." ka het checken en invoeren van alle egevens, zijn de bestellingen doorge geven aan Info'Products. CSA stuurt de chefs nog een overzicht van de in- eleverde inhaaluren, ATV- of vakan- edagen. En verder moet de afdeling en tussentijdse afrekening maken bij litdiensttreden, ontslag of overlijden an een medewerker, lebben de CSA-medewerkers zelf >ok een PC besteld, of kunnen ze geen omputer meer zien? "Ja, driekwart an de afdeling heeft er ook een ■esteld..." niTBAMET IDEAAL MEDIUM Dok voor Henk Visser zit, wat het PC- huisproject betreft, het meeste werk rop. Hij heeft alle informatie over het roject in het BrowseHUIS gezet. )mdat er eerst zeer vertrouwelijk met informatie moest worden omge- ian, kon de site pas op het laatste oment worden gebouwd. Maar dat de principe-overeenkomst met Info'Products is bij de onderhan- ngen ook een 'laagste prijs'-garan- fgesproken. Dat heeft ertoe geleid de CD-writer inmiddels tegen een tere prijs dan afgesproken wordt leverd. Het verschil wordt door de A verrekend. Bovendien krijgen de collega's die een scanner hebben be steld, voor dezelfde prijs een 'hoger' model geleverd. Namelijk de 4200 C in laats van de 4100 C. Daarop zit be halve de kopieer- en scanknop, ook een -mailknop. Info'Products was gesloten, kon alles op het net. "We wilden het vóór het verzenden van de brieven op het net hebben, dus we hebben het in no- time gedaan." Henk was niet alleen in het project geïnteresseerd uit persoon lijke belangstelling "ik heb de zwaar ste configuratie besteld, die je kon bestellen"), maar ook uit zakelijk oog punt. "We hadden wel verwacht dat het een populaire site zou worden, dus we hadden er een teller op gezet. Daarmee kun je kijken hoeveel men sen de site aanklikken en met behulp van gegevens van de server nagaan waarvandaan ze dat doen. Het is dus voor ons een goede test geweest van de bereikbaarheid van Intranet. TWee uur nadat de informatie erop stond, waren er al ruim tweehonderd klik ken... Nu loopt het tegen de negen duizend." Henk Visser hield de lezers ook op de hoogte van het laatste nieuws. "De samenwerking met de organisatie, met name Wim Groen in 't Woud en John Leune van de DIM, was goed. Zodra er nieuws was te mel den, had ik het in mijn mail." Nuttig was vooral de lijst met meestgestelde vragen. Die liepen uiteen van algeme ne tot zeer technisch onderlegde vragen. Door de vragen en antwoor den te publiceren, hoefden vele me dewerkers niet meer zelf de telefoon te pakken. De grote belangstelling was voor Henk tevens een bevestiging dat Intranet als communicatiemiddel ingeburgerd raakt. "Het is hiervoor het ideale mid del. Nu moeten de mensen het Browsehuis in de toekomst niet alleen (passief) raadplegen, maar ook meer zelf actief invul len. Dan loopt de communicatie op haar best." PRODUCTIE DRAAIT OP VOLLE TOEREN In het Schotse Erskine draait de plaatselijke Compaqfabriek op volle toeren om alle benodigde PC's te produceren. "We zijn tevreden over het aantal bestel lingen", zegt Désirée Hardijzer van Compaq. Compaq Computer Corpora tion is de grootste pc-leverancier en de op vier na grootste com puterleverancier ter wereld. Ook Tandem Himalaya systemen en Digital maken deel uit van Compaq. Het bedrijf werd in 1982 in het Ameri kaanse Houston (Texas) opgericht. Sindsdien is het flink gegroeid. Nog steeds is het hoofdkantoor in Houston gevestigd. Het Europese hoofdkantoor staat in Miinchen, ter wijl in Gouda het Nederlandse hoofd kantoor staat. Het Europese distribu tiecentrum staat eveneens in ons land, namelijk in Gorinchem. Met het hoofdkantoor in Houston moest trouwens tijdens de onderhan delingen overleg worden gevoerd om te kijken of er overeenstemming kon worden bereikt tussen Heineken en Compaq. Dat ging niet alleen over de lage prijs (wat een zwaarwegende fac tor was), maar ook over de technische mogelijkheden. Heineken is namelijk de eerste in Europa met deze syste men. Désirée Hardijzer: "Heineken vroeg om specificaties die we niet standaard op de machines hebben. Bijvoorbeeld de Diamond Viper-kaart en de verhoging van de geheugenca- Wilt u meer weten over Compaq? Zoek dan, als u uw nieuwe computer heeft geïnstalleerd, de Compaq-site op Internet op. Het adres: www.Compaq.nl/presario pariteit van 8 Mb naar 16 Mb voor een speciaal model. Het hoofdkantoor in Houston moest toestemming geven om de machines in de fabriek zodanig te maken dat we aan die specificaties konden voldoen. Het strategisch be lang, dat Compaq graag een wereld wijd bekend bedrijf als Heineken als klant wilde hebben, woog natuurlijk zwaar mee bij die beslissing." EN PAW... Zijn de PC's klaar, dan gaan ze naar Info'Products in Bodegraven. De ruim drieduizend configuraties zullen daar r*WY - HISWV - Stapels inschrijfformulieren moest de CSA verwerken. Van links naar rechts Wendy van Staden, Ank van de Born, William Zwaan, Frans Kloeg, Ben Middeldorp, Diana van der Meij en Nico Deckers worden getest en voorzien worden van extra bestelde accessoires of rand apparatuur. Om dat alles in enkele weken te kunnen doen, huurt Info' Products tijdelijk extra mensen in. Maar dan is het eindelijk zover dat de bestellingen kunnen worden uitge leverd. Ron Idelenburg van Info'Pro ducts: "We bellen iedereen om te overleggen over de datum van afleve ring. De bezorgers leveren de appara tuur trouwens alleen bij de voordeur af. We pakken niets uit, en we installe ren ook niet." Bij de bestelling krijgt iedereen ook een brochure met infor matie over de garantie, de Helpdesk, gegevens over de apparatuur en tele foonnummers voor vragen en proble men. Dan komt het moment waarnaar menigeen al reikhalzend uitkijkt: het zelf uitproberen van de nieuwe PC... mswv msfev

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 9