project Grtite belangstelling voor PC-thuis* Vbor het PC-thuisproject bestond grote belangstelling. Dat was al in een vroeg stadium te merken. De speciale PC-thuis infosite in het Brow- seHUIS (Intranet) werd duizenden malen geraadpleegd. Op 19 maart, de dag dat de inschrijftermijn sloot, stond de teller op ruim 7.500 bezoeken. En ook daarna groeide het aantal nog flink. "Volgens de fabrikant was de belang stelling vergeleken bij andere bedrij ven ongehoord hoog", vertelt Wirn Groen in 't Woud, die met het project belast was. "Behalve de ruim driedui zend PC's zijn er ook ruim tweedui zend printers, ruim elfhonderd CD- writers en dertienhonderd scanners besteld. Opvallend is het grote aantal aanvragen voor het zwaarste model, de Pentium III. Dat komt ook omdat de Pentium III toen nog niet op de markt te koop was." Veel van de PC-bestellers maakten gebruik van de mogelijkheid hun bestelling (voor een deel) met vrije dagen en ATV-dagen en inhaaluren te betalen. "Heineken heeft een be middelende rol bij de financiële facili teiten. Heineken verstrekt een rente loze lening, schiet het benodigde bedrag voor", verduidelijkt Hans Olt hoff van Arbeidszaken. "Maar verder staat Heineken er eigenlijk buiten. De medewerkers sluiten in feite een con tract met Info'Products." Info'Products is het bedrijf waarmee Heineken heeft onderhandeld. Het is een bedrijf dat levert aan de groot zakelijke markt. Het is ook geen onbe kende voor Heineken, want het levert aan veel vestigingen van Heineken in Nederland, variërend van software tot servers. Info'Products is ook het bedrijf dat de aflevering van de bestel lingen verzorgt en dat kan worden gebeld als er problemen of storingen zijn. Wim Groen in 't Woud en Hans Olt hoff kijken met tevredenheid terug. "Het is echt een project dat goed is aangeslagen." Lovende woorden heeft Groen in 't Woud ook voor de afdelingen die het extra werk dat het PC-thuisproject met zich meebracht, er snel bij hebben gedaan: de Repro en de Salarisadmini stratie. "En dat terwijl ze het normaal altijd al zo druk hebben." MET MAN EN MACHT "We zijn blij dat het voorbij is", ver zucht Henk Plass van de Centrale Salarisadministratie. Vanaf het mo ment dat de inschrijving was geopend (27 februari) tot de sluiting ervan op 19 maart, kwam er dagelijks een vloedgolf aan bestelformulieren bin nen. De hele CSA, elf personen in totaal, heeft zich ermee beziggehou den. Zij moesten checken of de chef had getekend voor de opgegeven vakantiedagen en/of inhaaluren en kijken of alle benodigde gegevens waren ingevuld. Dat bleek niet altijd het geval. Soms was zelfs vergeten in te vullen welk model PC de aanvrager Bij ongeveer 3.150 collega's wordt binnen nu en eind mei aangebeld om de bestelde PC af te leveren. Velen krijgen trouwens niet alleen een Compaq Presario thuiscomputer, maar ook randapparatuur als prin ters, scanners of CD-writers. Want ook die werden in groten getale besteld. Directeur Paul Hamers van Personeelszaken HNB (links), algemeen directeur P. A. Croes vat Info'Products en Hoofd Arbeidszaken Hans Olthoff (rechts) van Heineken ondertekenden het con tract voor het PC-thuisproject. Op de achtergrond een aantal van de mensen die zich met het pro ject hebben beziggehouden

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 8