k; "Het winnen van de HVZ-cup was een onbetwist hoogtepunt. Ik zat dan wel niet in het eerste team maar ik was net zo blij." Enrico Grootveld, taak- medewerker DCS, vertelt over het laatste HVZ-toernooi met de uitbundige viering van de beker. Maar ook aan de wedstrijden en wekelijkse trainingen deed Enrico jarenlang enthousiast mee. De vereniging is opgericht in 1975 en doet met twee teams mee aan de regionale competities van de KNVB. de teams die zich voor het jaarlijkse toernooi inschrijven. De medewer kers komen uit alle geledingen van de organisatie: van productie tot kantoor, van DCS tot R&D. Tijdens toernooien doen niet alleen de teams van Heine- ken 1 en 2 mee, maar speel je ook bij voorbeeld tegen Proseco, een bijzon der enthousiaste groep mensen. Soms speel je tegen Verpakken, de Kwali teitsdienst of tegen Cemsto. Speciaal voor de gelegenheid formeren zij elk jaar teams." Er is echter een klein probleem. Om bij de KNVB te kunnen voetballen, moet de club minimaal twee teams kunnen opstellen. Daarom is HVZ begonnen met een zoektocht naar nieuwe team genoten. Medewerkers van alle werk maatschappijen binnen Heineken en hun naaste familieleden kunnen lid worden. "Ik verwacht dat we dat aan tal wel zullen halen, want afgezien van de goede sfeer biedt de club ook veel andere positieve punten. Onze leden betalen nog niet half zo veel contribu tie als bij een gewone club, en ook voor de kleding wordt gezorgd. Alsof dat nog niet genoeg is, zijn ook de con sumpties een stuk goedkoper. Bij wel ke vereniging krijg je nou voor een gulden een biertje, na afloop van de wedstrijd? Dat doet niemand ons na." Enrico speelde vijf jaar lang bij de Zoeterwoudse club waar aanvan kelijk alleen medewerkers van Heine ken welkom waren. Doordat een aan tal jaren geleden werd besloten ook anderen toe te laten, bestaan de teams inmiddels nog maar voor de helft uit eigen mensen. Maar de sfeer is er niet minder om, laat Enrico weten. "We zijn een gezellige, kleine club. In tegenstelling tot grotere verenigingen vormt HVZ een heel hecht team. Iedereen begroet elkaar en we zijn dan ook echt vrienden." Die gezelligheid is ook goed merkbaar op de vele evenementen die de ver eniging zowel voor de leden als voor hun partners en kinderen organiseert. Zo zijn er de traditionele kerst en nieuwjaarsborrel en de speciale thema avonden. Daarnaast trekt het HVZ-toer nooi in mei, als afslui ting van het seizoen, elk jaar weer veel publiek. "Vanzelf sprekend zijn we ook van plan het vijfen twintigjarig bestaan volgend jaar groots te vieren." "Het leuke van voet ballen voor je bedrijf is dat je met zoveel verschillende men sen speelt", vervolgt Enrico. En dat blijkt bij het bekijken van

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 24