M A Iedere maand bezoeken we een nieuw of ver nieuwd horeca-etablissement dat een van onze biermerken schenkt. Dit keer kwamen we terecht in het centrum van havenstad Rotterdam, waar we een bezoek brachten aan Ierse Pub "O' Connells". Deze pub opende vorige maand haar deuren op Haringvliet 96. Iet is een sombere, om niet te zeggen troosteloze avond als de Vers van 't Val-redactie op weg is naar de Ierse pub. Rotterdam oogt grauw; de regen valt met bakken uit de hemel en de straten van de stad zijn leeg. En hoewel dit misschien overeenkom sten vertoont met het weer in Ierland, en het gezien onze bestemming dus wel toepasselijk is, hadden we mis schien toch liever een wat minder 'passende' ambiance gehad. Zelfs de 'Nieuwe Haven', doorgaans het brui send uitgaanscentrum van Rotter dam, lijkt verlaten. Binnen in de Ierse Pub "O' Connells" blijkt het echter onverwachts druk te zijn. Het is er warm en gezellig. "A pint my friend?" Eigenaar Dan Culleton vraagt, nog voor dat we ons goed en wel aan de bar hebben kunnen installeren, wat we willen drinken. En hoewel het buiten koud is, en warme chocolade melk misschien beter op zijn plaats is, krijg je in deze pub direct zin in een onvervalste Murphy's Irish Stout; een keuze die Culleton zichtbaar deugt doet. HUISKAMER Door de geruite gordijntjes aan de ramen, een uit Ierland overgekomen piano en grote houten tafels met ban ken en stoelen heeft het interieur van de pub veel weg van een soort huiska mer. Achter in de pub is zelfs een 'old fashion' Ierse keuken met open haard nagebouwd. Dat samen met de ver geelde foto's van bekende Ierse schrij vers en sporthelden die aan muur hangen, maakt het interieur heel sfeervol. Zo erg, dat gezeten aan een van de tafels het geluid van regen hier zowaar iets behaaglijks krijgt. COED GEVOEL De sfeer is kortom dus zeer huiselijk. En dat blijkt ook precies de bedoeling te zijn van de eigenaren van de pub. "Mensen moeten zich hier snel thuis voelen", vertelt eigenaar Dan Culle ton. "Niet alleen mensen uit Ierland, maar uiteraard ook Nederlanders. In Ierland is de pub, meer dan in Neder land, een tweede huiskamer. Mensen gaan daar 's middags of 's avonds even gezellig zitten praten, een voetbal wedstrijd kijken of aan de bar een 'pint' drinken. Ieren gaan niet naar de Pub om echt uit te gaan, of om 'te stap pen' zoals ze dat hier in Nederland noemen. Het moet vooral gezellig zijn. Een goed gevoel, daar draait het om." Misschien dat de Ierse schrijver George Bernhard Shaw dat indirect ook bedoelde met zijn uitspraak: "An Irish man's heart is nothing but Iris imagina tion". Maar of je het nu gevoel noemt of verbeelding maakt uiteindelijk wei nig uit. Want Ieren lijken als geen ander te weten wat gezelligheid is. "Niet voor niets zijn Ierse pubs ook in Nederland populair geworden. Dat blijkt wel uit het feit dat er de afgelopen jaren diverse Ierse pubs zijn bijgeko men. Pubs waar de meest uiteenlo pende mensen graag een bienje komen drinken", aldus Culleton. PARIJS In "O' Connells" heb je drie soorten bier op de tap: Murphy's Irish Stout, Murphy's Irish Red en Heineken. Daarnaast zijn ook Amstel Malt, Sol en de frisdranken van Vrumona ver krijgbaar. "Welk type bier hier het meest wordt gedronken? Dat is moei lijk te zeggen. Waarschijnlijk ontloopt het elkaar niet veel; de ene dag meer Murphy's Irish Stout, de andere dag meer Heineken", vertelt Culleton. Zelf drinkt hij het liefst Murphy's Irish Stout. Want hoewel hij inmiddels jaren van huis is, voelt de uit het Ierse district 'Laois' afkomstige Culleton zich nog steeds een echte Ier. "En een Ier drinkt natuurlijk het liefst Irish Stout", zegt Culleton met een lachend gezicht. Culleton heeft alvorens hij naar Nederland kwam eerst een paar jaar in Parijs gewerkt. "Toen ben ik vervolgens eerst in Utrecht terechtge komen en sinds kort dus hier in Rot terdam. Of ik Ierland wel eens mis? Natuurlijk, maar over het algemeen heb ik het hier erg naar mijn zin. De mensen hier zijn erg aardig." "En", zo voegt Culleton nog toe, 'iedereen is hier dus ook van harte welkom'. In Ierse Pub "OConnells is er ieder weekend live muziek; optredens van zowel Ierse-acts als Nederlands talige bands. In de zomer beschikt "O Connells" aan de voorzijde over een terras en aan de achterzijde over een zogeheten 'biertuinIn de pub zijn naast verschillende soorten bier, ook sandwiches en diverse soorten snacks te verkrijgen. "0' Connells" is van maandag tot en met donderdag geo pend van 16.00 uur tot 01.00 uur en in het weekend van 14.00 uur tot 02.00 uur.

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 20