Iedere maand bezoeken we een nieuw of vernieuwd horecapunt dat een van onze biermerken schenkt. Dit keer belandden we in een horeca-etablissement boorde vol traditie. Een plek waar mensen als Wim Sonneveld, Toon Hermans en tal van andere grootheden in het grijze verleden met grote regelmaat langskwamen om rustig wat te drinken. We hebben het over Grand Café 'Hamdorff', gelegen aan de karakteristieke Brink in Laren, dat eind oktober zijn deuren opende. Voor de echte Laarder heeft de naam 'Hamdorff een legendari sche bijklank. Jaren geleden stond op de plaats waar nu het Grand Café is gevestigd het gelijknamige en statige hotel 'Hamdorff'. Een hotel met grote (bal)zalen, prachtige kroonluchters en bovenal een grote reputatie. Het was dé plek om uit te gaan in het Gooi. En terwijl boven in het hotel grandeur hoogtij vierde, fungeerde 't Kroegje, gelegen onder het oude Hamdorff- hotel, voor de artistieke en financiële bovenlaag van het Gooi als een soort tweede huiskamer, 't Kroegje was, in tegenstelling tot het hotel, allesbehal ve sjiek, maar bezat zo'n aparte sfeer dat ook het café uitgroeide tot een waar begrip in Laren en omgeving. Totdat ruim achttien jaar geleden het noodlot toesloeg en een brand het complex grotendeels verwoestte. Sinds enkele maanden heeft Laren zijn Hamdorff echter weer terug. Als uit de as herrezen staat er sinds enkele maanden een nieuw historisch gebouwd complex dat veel gelijkenis sen vertoont met het oude 'Ham dorff'. De hotelkamers zijn veranderd in luxe appartementen. De grote zalen zijn verworden tot exclusieve mode zaken en het oude Kroegje met zijn kunstenaars heeft plaatsgemaakt voor Grand Café 'Hamdorff'. EXQUISE GERECHTEN Het Grand Café trekt nu vooral men sen die houden van een beetje sjieke sfeer. En sjiek is het Grand Café zeker. Het interieur laat oude tijden herle ven. Want net als in het oude Ham dorff hangen er in het Grand Café gro te kroonluchters, staan er stoelen en banken bekleed met roodpluchen en is het geheel bijzonder ruim opgezet. Gezeten aan een kopje koffie waan je je soms bijna in de 'roaring twenties'. Helemaal wanneer je, en dat gebeurt in het Grand Café vrij regelmatig, een in bontjas (én muts) gehulde vrouw ziet binnenkomen die zichzelf vervol gens op een lekker gebakje trakteert. Op de menukaart prijken gerechten als 'gevulde Bresse kip', 'carpaccio met knoflookolijfolie-dressing en eenden- leverkrullen'. Alhoewel de gerechten redelijk exquise zijn, vallen de prijzen enorm mee. Bovendien kun je in Hamdorff ook gewoon terecht voor een broodje kroket, warm vlees of een kopje soep. Op de bierkaart van het Grand Café staan naast Heineken, rechtstreeks getapt uit de kelderbier- installatie, ook Vos, Wieckse Witte, Amstel Malt en de Heineken-long- neck. Het frisdrankènassortiment bestaat uit het Vrumona-pakket. BAREND VAN DORP "Je moet niet gek opkijken als je hier een bekende Nederlander tegen het lijf loopt", vertelt Merove van Asselt, bedrijfsleidster van het Grand Café. Mensen als René Froger, Gordon, Wil- leke Alberti en John de Mol hebben de weg naar het café met de legendari sche naam inmiddels weten te vinden. Ook mede-eigenaar Richard Witsche komt hier af en toe een kijkje nemen. "Barend Van Dorp hebben hier in december een programma opgeno men. Dat was natuurlijk hartstikke leuk en bovendien ook nog eens goed voor onze naambekendheid." Overi gens lijkt het Grand Café daar voorals nog geen gebrek aan te hebben. Mero ve: "Vanaf de dag dat we open gingen, is het hier steevast druk ge weest. Eigenlijk zowel 's middags als 's avonds. Overdag komen hier veel mensen voor een kopje koffie, broodje of uitgebreide lunch, 's Avonds en in het weekend zitten hier veel mensen lekker een biertje of wijntje te drin ken. Zo hebben we hier op zondag bij voorbeeld altijd een drukbezochte Jazzmiddag. Op doordeweekse dagen kun je hier ook terecht voor huwe lijks-, school-, of verjaardagsfeesten", aldus Merove. Het Grand Café is vol gens Merove "the place to be" in Laren en omstreken. "Wanneer iemand in de buurt is, moet hij zeker even langs komen." Grand Café 'Hamdorff' is van maandag tot en met donderdag geopend van 10.00 uur 's ochtends tot 24.00 uur. In het week end van 10.00 uur 's ochtends tot 01.00 uur 's nachts.

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 26