EKEN AMüIh MAAR PARIJS VOOR 'T GOEDE DOEL l :.h AMSTEL: actiuitAitpn /aliteitsbier ki u r" RoPaRun-team Heineken Brouwerijen Rotterdam elf was hij altijd al een fanatiek loper en inmiddels heeft hij ook al zijn collega's aangestoken: Cok de Bruin is commercieel assistent bij Heineken Brouwerijen .chielanden én initiator van deelname aan de RoPaRun. Voor de eerste keer orga- ïiseert hij binnen Heineken de non-stop estafetteloop van Rotterdam naar Parijs, lie op 12 mei plaatsvindt. Samen met Dick de Waard, evenementenmanager bij het ewest Zuid-west Nederland, is hij druk bezig met de voorbereidingen van deze ace. Een project van een halfjaar, maar dat heeft hij er voor over. Ik heb negen jaar lang intensief hardgelopen. En erg fanatiek ook. In het loopcircuit hoorde ik wel eens wat over de RoPaRun; een estafette loop voor teminale kankerpatiëntjes in het Sophia kinderziekenhuis en de Daniël den Hoed-kliniek. Toen ik door mijn reuma zelf in die kliniek terecht kwam, begon het idee om mee te doen met de Run pas te leven. Ik werd daar geconfronteerd met terminale kankerpatiënten en besloot wat voor ze te gaan doen. Ik benaderde daar wat mensen over de race en zo is het balletje eigenlijk gaan rollen." Toen Cok de Bruin anderhalf jaar geleden bij Heineken kwam werken, besloot hij ook daar het initiatief te nemen voor het meedoen aan de RoPaRun. "Het leek me leuk om een team samen te stellen uit medewer kers van Heineken brouwerijen Schielanden en Holland-Zuid. Ik heb via een brief medewerkers hiervoor opgeroepen en heb acht van hen zo enthousiast gekregen om te gaan lopen. Zij zullen in groepjes van vier elkaar gedurende het traject om de drie kilometer afwisselen." GEWELDIGE BELEVENIS Zelf heeft Cok de race drie keer mee mogen lopen, een ervaring die hij niet snel vergeet. "Het is een geweldige belevenis", vertelt hij. "De start op de Coolsingel is één groot feest en zo gaat het eigenlijk de hele Run door. Er doen zo'n 110 teams mee, maar je voelt je net een grote familie. En je hebt allemaal hetzelfde doel voor ogen: zoveel mogelijk geld binnen halen." Cok kan door reuma deze keer zelf niet meer meelopen. Vandaar dat hij nu de RoPaRun begeleidt. "Er komt een hoop kijken bij zo'n loop, hoor!. Naast de acht lopers, hebben we nog een heleboel andere mensen, zo'n twintig in totaal. Zij regelen sponsors, transport, voedsel, noem maar op. Daarnaast heeft elke loper twee fiet sers nodig, een voor hem en een ach ter hem. De voorste heeft de routebe schrijving en beiden zorgen ze voor de veiligheid van de loper in verband met het verkeer." TBAIIMIHIGSSCHEMA'S Een hoop voorbereiding dus, maar ook een zware opgaaf voor de lopers. Binnen twee dagen van Rotterdam naar Parijs lopen is niet niks. "Inder- daad, vandaar dat ik trainingssche ma's heb gemaakt, zodat de lopers hun conditie kunnen opbouwen", vertelt Cok. "De lopers die meedoen zijn allemaal amateurs. Elke maandag na het werk komen ze samen om te trainen. Dat houdt in dat ze duurtrai- ningen krijgen en elke week bouwen we daar een versnelling in. Daarnaast trainen de lopers ook nog eens twee keer per week zelf." Maar het draait niet alleen om condi tie bij een evenement als de RoPaRun. Ook de sfeer in het team is van groot belang. "Je moet toch 48 uur met elkaar doorbrengen. Een loper krijgt weinig rust en dan wordt het wel eens moeilijk elkaar te accepteren. Vooral de gezamenlijke trainingen zijn daar om belangrijk. Tijdens die oefeningen leer je elkaar beter kennen en moetje veel met elkaar praten, zodat je het ook tijdens de grote dag met elkaar uithoudt. Want van je team moet je het hebben, elkaar motiveren en sti muleren is absoluut belangrijk om het vol te houden." VOLDOENING Cok haalt veel voldoening uit de orga nisatie en begeleiding van de race. "Dat ik zelf niet meer meeloop heb ik geaccepteerd. Dat moet ook wel. Waar ik het niettemin allemaal voor doe? Voor de projecten voornamelijk. Vorig jaar hebben we zo'n 2,4 miljoen gul den opgehaald. Da's niet niks. Dat geld is gebruikt voor een vleugel in het kankerinstituut en er zijn ook 5 bun galows van gebouwd. Daar kunnen terminale patiënten hun laatste dagen in een huiselijke omgeving doorbren gen met hun dierbaren. En ook het Sophia kinderziekenhuis heeft het geld hard nodig. Vooral als je zelf kin deren hebt, zoals ik, realiseer je je dat." 19 I' U1SWV t nsv\\

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 19