Happy St. Patrick's Day KONING WINTER B ROU fe schutspatroon 14 i - - - -sf.v keimëjÉm' mts jlf zoeterwoude - Na Halloween krijgt Nederland er een nieuwe bui tenlandse feestdag bij: St. Patrick's Day! De viering van deze Ierse natio nale feestdag vindt jaarlijks wereld wijd plaats op 17 maart. Murphy's speelt in op deze trend met twee spe ciale St. Patrick's Day promotiepak ketten: één voor Murphy's Irish Stout en één voor Murphy's Irish Red Beer. Het stimuleren van de viering van St. Patrick's Day bij de consument gebeurt in de eerste plaats in de diver se Murphy's Irish Pubs in Nederland, maar daarnaast ook bij veel van de andere horeca-afnemers van Murphy. St. Patrick is de schutspatroon van Ier land, die leefde in de vierde eeuw na Christus. Hij bracht als bisschop het Christen dom naar Ierland. De Ieren herden ken dat feit jaarlijks met indrukwek kende parades, waarbij mensen met groen geschminkte gezichten en hoge hoeden door de straten gaan. Maar niet alleen in Ierland, ook in Amerika en Australië waar veel Ieren wonen, worden op 17 maart festiviteiten rondom St. Patrick's Day georgani seerd. Net zoals Nederlanders op Koningin nedag het liefst alles oranje zien, wil len de Ieren op 17 maart niet anders dan groen; de nationale kleur van het land. Daarom spuit er op die dag groen water uit de fonteinen van Dublin en wordt zelfs het bier groen gekleurd. In Nederland zal St. Patrick's Day zich met name in de Murphy's Irish Pubs afspelen. Wees echter niet verbaasd als u op 17 maart ineens een stel feest vierders met hoge Murphy's hoeden tegenkomt! Volgende keer besteden we in het kader van St. Patrick's Day in Nieuw Vaatje aandacht aan een Ierse Pub

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 14