EKEN AMSIfc /tV^7 liteitsbier m AMSTEL1 aptiuitoiton Bert Allewijn is lang niet de enige bij Heineken met een klassieke auto. Van daar dat hij met twee collega-liefhebbers een toertocht organiseert voor Heine- kencollega's met een klassieker. Zin om mee te toeren op 25 april? Van jongsafaan is hij gek op auto's geweest. En hij is het nog steeds. Dat is onder meer te zien aan zijn gro te collectie miniatuurauto's. Ongeveer negenhonderd modellen op schaal 1:43 (zo groot als een Dinky Toy) zijn in vitrines opgesteld, in de grote schuur achter zijn huis in Broek op Langedijk. Onder de verzameling be vinden zich enkele fraaie exemplaren, in goede staat, en -belangrijk voor ver zamelaars- compleet met doosje. Maar Bert Allewijns liefde gaat verder ;aw dan alleen miniatuurauto's. Dat be wijzen de twee klassiekers die in dezelfde schuur staan. "Ik ben altijd autogek geweest. Maar pas vanaf mijn twintigste ben ik actief auto's gaan verzamelen. Op een gegeven moment wilde ik ook een grote. Een echte klas sieker. Het liefst een Peugeot", vertelt Bert, die in het dagelijks leven werk zaam is als Logistiek Manager bij Hei neken Brouwerijen Noord-Holland in Alkmaar. Met de koop van een Peuge ot 404 uit 1965 kwam tien jaar gele den zijn droom uit. Hij werd lid van de 404-club van Peugeot en maakte diverse reisjes met de auto. Tijdens een van die reizen zag hij een Peugeot 404 cabriolet en kreeg de stille wens ook zo'n auto te bezitten. Dat gebeur de driejaar geleden. Voordat Bert met de cabriolet kon rijden, moest er nog wel het een en ander aan gebeuren. "Er moest een andere bodem in, hij moest helemaal worden gestript." Het betekende zoveel werk, dat Bert op een bepaald moment zelfs speelde met de gedachte de cabriolet maar weer te verkopen. Iets wat hij zich nu niet meer kan voorstellen, nu de wagen klaar is voor APK-keuring en hij bin nen enkele weken het kentekenbe wijs tegemoet kan zien. Bert is trouwens ook geïnteresseerd in andere merken. Daarom bezoekt hij regelmatig automusea en autofabrie- ken in binnen- en buitenland. AUTORIT Voor de bouw van het nieuwe pand van Heineken Brouwerijen in Alk maar werkte Allewijn samen met Yvonne de Boer, bouwkundige van Heineken. Ook zij bleek een klassieker te hebben: een MG Midget uit 1979. Evenals Rob Hovink, die Yvonne opvolgde, nadat zij in Zoeterwoude was gaan werken. Ook hij heeft een MG. Zo ontstond het plan een toertocht te organiseren voor Heinekencollega's met een klassieker. (Zeg vooral niet 'oude auto', want dat wordt geasso cieerd met deuken en roest en klinkt bijna als een belediging...) De datum voor deze toertocht is ge pland op zondag 25 april 1999. Eerst staat om 11.00 uur de koffie klaar in het Heinekenpand in Alkmaar, waar na om 12.00 uur het startschot klinkt voor een autorit door Noord-Holland. De tocht voert richting Enkhuizen/ Medemblik. Vanaf 15.00 uur komen de eerste deelnemers weer terug in Alkmaar.Vervolgens is er alle gelegen heid eikaars auto's te bewonderen en gegevens uit te wisselen. Om 18.00 uur volgt een gezamenlijke maaltijd. INSCHRIJVEN De autorit wordt gereden volgens het 'bolletje-pijltje-systeem'. Daarbij is de route op een eenvoudige wijze op een kaart getekend. Ervaring met het sys teem is niet vereist voor deelname, maar een goede kaartlezer is wel nodig. De tocht zal ongeveer 120 kilo meter lang zijn. De tocht is in principe bedoeld voor Heinekencollega's met een klassieker, maar de auto hoeft niet per se 25 jaar oud te zijn. Ook autolief hebbers met jongere auto's met een bijzonder karakter zijn welkom. Het inschrijfgeld bedraagt 25 gulden, waarvan de gezamenlijke maaltijd wordt betaald. Wie belangstelling heeft, kan zich vóór 10 april inschrij ven bij Yvonne de Boer in Zoeterwou de of Bert Allewijn, Heineken Brou werijen Noord-Holland in Alkmaar. Dat kan schriftelijk, telefonisch of per elektronische mail. Ieder die zich aan gemeld heeft, krijgt vanzelf bericht en een kaartje van de route naar het Alk- rnaarse pand aan de Koraalstraat 9 (industriegebied Boekelermeer).

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 9