A\ y .UJ-ru^riJjUrj7 13 met sport bezig Deze zin vertelt het hele verhaal en Danny Rook, die de avond als een volleerd sportverslagge ver aan elkaar praat, geeft aan de rest wel te kunnen raden. Rook: "Is Jan Siemerink aanwezig?" VRIENDSCHAP SPORTBELEVING In 'De Uitdaging' hangen meer dan vijfentwintig televisiemonitoren waarop bezoekers sportwedstrijden via kabel, Canal+ en satelliet kunnen volgen. Een groot scherm biedt zelfs de mogelijkheid om met het hele café te genieten van een spannende jyoet- balwedstrijd of zenuwslopende ten- nisfinale. "Dat is ook de gedachte ach ter de Amstel Champions Café-for mule", vertelt Arno Donkersloot van Amstel-marketing. "Het sportcafé is naar onze mening dé ideale plaats om onder het genot van een biertje met een paar vrienden een mooie sport- wedstrijdï te kijken. Een café als 'De Uitdaging' past uitstekend bij de Amstel-uitstraling waarin vriend schap en sportbeleving een zeer belangrijke plaats innemen. Als alles goed gaat komen er binnenkort nog meer sportcafés in Nederland, opgezet volgens de Amstel Champions café- formule." Danny Rook gaat ondertussen onver droten verder met het ontvangen van sportgrootheden. Inmiddels is het de beurt aan Jan Siemerink. Siemerink is hier om een gesigneerd tennisshirt te veilen waarin hij vorig jaar een belangrijk tennistoernooi in Neder land op zijn naam wist te schrijven. Nadat Siemerink iedereen heeft over tuigd van het bijzondere karakter van het shirtje gaat de 'proefveiling' van start. Ook als veilingmeester houdt Danny Rook de touwtjes stevig in handen. "Vierhonderd! Wie biedt er meer dan vierhonderd gulden? Vijf honderd! Vijfhonderd gulden gebo den door die man daar in de hoek. Vijfhonderd één, vijfhonderd ander maal. Zeshonderd! Zeshonderd gul- De tennisrackets van Richard Krajicek en Paul Haarhuis den geboden door die jonge vrouw daar! Niemand meer dan zeshonderd gulden?" En inderdaad, geen van de aanwezige gasten biedt meer dan zes honderd gulden. "Verkocht!" BIERTJE DRINKEN Wanneer de Vers van 't Vat redactie Jan Siemerink later op de avond tegenkomt aan de ruime bar van het sportcafé, vragen we hem naar zijn mening over 'De Uitdaging'. Sieme rink: "Een hartstikke mooie zaak. Echt, het café heeft een gezellige, aparte uitstraling met al die sportattri- buten. Ik kom hier zeker nog een keer een biertje drinken!" Als wij vragen wanneer precies, zodat we de volgen de keer misschien tijd hebben voor een groot Vers van 't Vat-interview, moet hij ons het antwoord helaas ver schuldigd blijven. Een goed idee, dat wel, maar een te drukke agenda is zoals wel vaker de spelbreker. Geluk kig, zo realiseren we ons later, is er één troost als hij er de volgende keer inderdaad niet is. Dan kunnen we in 'De Uitdaging' altijd nog naar een door hem gedragen en gesigneerd tennis- shirtje kijken. Bekende voetbalshirts O dm

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 13