iM I IM <1 --jVVt r r j - h rJ U J A J J A Zj. Ondertussen betreden de twee uitba ters van het sportcafé, onder luid applaus, enigszins beduusd de boks- ring waar Rook deze avond al zijn gas ten ontvangt. Nadat Suze een bos bloemen in ontvangst heeft genomen, vertelt ze "erg trots te zijn op de tot standkoming van het sportcafé." Wanneer Rook vraagt hoe het tweetal op het idee is gekomen om een spott- café te openen, vertelt Jan dat dit voornamelijk komt door het feit dat hij helemaal gek is van sport. "Ik ben van 's morgens vroeg tot 's avonds laat Iedere maand bezoeken we een nieuw horeca-etablissemenl dat een van onze biermerken schenkt. Deze maand hadden we een echte primeur. Op de Prin- sendam in Rotterdam, op nog geen honderd meter van de Eras- musbrug, vond 3 februari de feestelijke opening plaats van sportcafé 'De Uitdaging'. Het eer ste café in Europa dat is opgezet volgens de officiële Amstel Champions Café-formule. Cafés waarin, hoe kan het ook anders, sport de boventoon voert. Het café als de ultieme plaats om met een paar vrienden een spannen de voetbalwedstrijd of meesle pende wieleretappe te kijken. In 'De Uitdaging' kun je eten in een boksring Wélkom in sportcafé 'De Uitda ging'!" Danny Rook, de presen tator van de avond, heet alle aanwezi gen welkom. Het is een drukte van belang in het café; naast de reguliere gasten is er ook nog een tiental fotografen en journalisten aan wezig. En dat is niet voor niets. Er staat deze avond namelijk nog meer op het pro gramma dan de fees telijke opening van het sportcafé alleen; vanavond worden hier ook nog eens tal van bijzondere sportattri- buten gepresenteerd die op 11 mei onder de hamer zullen gaan tijdens een veiling ten behoeve van de Richard Krajicek Foundation. Op die avond kan je een bod uitbrengen op onder meer het racket van Richard Krajicek, een door de selectie van Bar celona gesigneerd thuisshirt of op de (scorende)voetbalschoenen van Patrick Kluivert. De opbrengst van de veiling gebruikt de stichting om jeugd in kansarme wijken de mogelijkheid te bieden om actief en serieus aan sportbeoefening te doen. Omdat potentiële kopers natuurlijk wel eerst willen weten wat er nu precies zo bij zonder is aan al die sportattributen, bespreekt Danny Rook met verschil lende topsporters vanavond alvast de Racebanden, allerhande sportshirtjes, golfclubs. Je kunt het zo gek niet bedenken of het hangt of staat wel ergens in het sportcafé. Het thema is tot in de kleinste details doorgevoerd. Zo kun je een Amstel-biertje drinken op een duikplank of even een hapje eten in de boksring. Op de muren staan toeschouwers afgebeeld die de verrichtingen van alle bezoekers nauwkeurig in de gaten houden. Zelfs in het toilet, dat is ingericht als een soort kleedkamer, kun je tijdens het plassen nog even nagenieten van de verslaggeving rondom het legendari sche EK'88. Ook in deze ruimte geven de uitbaters van het café eens te meer blijk van hun enorme sportkennis; in een van de toiletten kunnen bezoe kers, na een geleverde 'prestatie', terecht voor de tegenwoordig zo noodzakelijke dopingcontrole. geschiedenis van een aantal veilingar tikelen. Rook: "Kunnen Suze en Jan de Gast even naar voren komen." KLEEDKAMERS

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 12