EREN AMS I tl I: KLAAR QEKOMST Amsterdav over de 100.000 laliteitsbier Niet alleen in Den Bosch sneuvelde in 1998 een record: het ontvangstencentrum van Heineken Amster dam aan de Stadhouderskade verwelkomde in 1998 voor het eerst sinds de opening in 1991 meer dan honderdduizend bezoekers in één jaar. Om precies te zijn bezochten 100.420 mensen in 1998 onze brou werij in de hoofdstad, tegen 93.309 in 1997De meeste gasten werden traditiegetrouw in de zomermaan den ontvangen. In juli en augustus werden 14.000 gasten per maand verwelkomd. Topdrukte dus in Amsterdam. Een rondje door de Bossche brouwerij gebruikt om het bier te transporteren van bijvoorbeeld de lagertank naar de filter-installatie. Met behulp van zo'n matrix wordt dus de route van het bier gekozen. Productveilige kleppen wor den in installaties toegepast om te zor gen dat hel reinigingsmiddel niet met bier vennengd kan raken, of omge keerd. Volgens Jan van der Beek, specialist op het gebied van mixproofkleppen bin nen HTS, kan de nieuwe klep gezien worden als een volwaardig alternatief voor de tot nu toe gebruikte kleppen. Door de eenvoudige constructie (met delen van kunststof) zijn de investe ringskosten aanzienlijk lager. Boven dien kan het nieuwe model uitste kend gereinigd worden. Deze klep is inmiddels aangeschaft voor zowel de kleppenmatrix van de centrale reinigingsinstallatie als voor de klep penmatrix van de kelders 70 serie in Den Bosch en past geheel in de inge slagen weg van Heineken Den Bosch om zich te richten op vernieuwing.

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 9