Bossche Brouwerij viert record DEN BOSCH: VOOR DE TO Jan van der Beek (HTS) bij de hypermoderne kleppenmatrix van Heineken Den Bosch Voor het eerst in de geschiedenis behaalden onze Bossche collega's in 1998 de mijlpaal van vijf miljoen hectoliter verpakt bier. Voor deze gelegenheid tapte Han de Goederen (directeur productie Nederland) op 21 december jongstleden een bokbiertje uit het fust waarin de vijf miljoenste hectoliter even daarvoor was afgevuld. Han de Goederen tapt de eerste glazen vol vanuit het recordfust Iet deze vijf miljoen hectoliter is in de veertig jaar van haar bestaan in de Bossche Brouwerij in totaal 130 miljoen hectoliter bier gebrouwen en verpakt. De eerste miljoen hectoliter die in Den Bosch werd afgevuld, werd in 1965 bereikt. Nu er in Den Bosch de afgelopen periode uitgebreid is stilgestaan bij het 40-jarig jubileum, wordt het tijd om weer vooruit te kijken. Want Heineken Den Bosch is klaar voor de toekomst. Tijdens het jubileumjaar zijn diverse vernieuwingen door gevoerd in onze Bossche brouwerij. In mei 1998 werd het tweede nieuwe kelder gebouw in gebruik genomen. Een maand later werd in verband met capaciteitsuit breiding een nieuwe filterinstallatie (filter 07) in gebruik genomen. In de filterka mer vindt de laatste behandeling plaats van het bier dat uit de lagertanks komt voordat het naar de helderbierkelder gaat. De nieuwste innovatie in Den Bosch is de ingebruikname van een heel nieuw type, ultramoderne productveilige klep. Dit beeld is verleden tijd Deze productveilige afsluiter wordt toegepast in geautomatiseerde product-installaties om met behulp van een computer de route van bij voorbeeld bier te kiezen. Bij geauto matiseerde product-installaties wor den de afzonderlijke procesdelen niet meer door middel van slangen met elkaar verbonden maar door middel van vaste leidingen. Een leidingsys teem van elkaar kruisende leidingen, op de kruispunten met elkaar verbon den door middel van kleppen, wordt een kleppenmatrix genoemd. Een computergestuurde kleppenmatrix is de vervanger van de ouderwetse slangverbinding die vroeger werd

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 8