Z Lil in AMS 1 b AL EEi ECHTE VAIU TUURENHOUT IN HUIS? i i raliteitsbier 1 AMSTEL' artivitpitpn De meesten van u zullen de aanstichter van de hobby van collega Sjaak Tuurenhout ken nen. Want met zijn enorme bos haar en rustgevende stem nam de inmiddels overleden kunstschilder Bob Ross op de BBC en op TV 10 mensen met doek en penseel mee naar zijn eigen wereld. Met een schijn baar groot gemak stelde hij de meest uiteenlopende land schappen samen. Taakteam- medewerker Sjaak Tuuren hout van DCS (ploeg 2) in Zoeterwoude zag Ross' schil derkunst en zei tegen zijn vrouw: "Dat kan ik ook." De eerste schilderijen die Sjaak maakte, leken volgens hem zelf 'nergens op'. Maar oefening baart kunst en het ging steeds beter. Sjaak doet er een avond over om een schilderij te maken. "Ik begin om een uur of zeven en tegen twaalven ben ik klaar. Gemiddeld maak ik er één per week. Vroeger waren dat er wel drie. Voor mijn schoonzus heb ik er eens drie op één dag geschilderd. Drie dezelfde schilderijen, maar dan telkens in andere kleuren: ochtend, avond en nacht." De DCS'er schildert aan de keu kentafel en gebruikt acrylverf. "Schilderen is heerlijk om te doen, vooral als het rotweer is", vindt hij. "Het is bovendien veel leuker dan de hele dag tv kijken." teletubbies De techniek leerde hij van eerder genoemde Bob Ross, maar Sjaak voegt aan veel schilderijen nog iets toe: foto's. Zo zien we Sjaak en z'n vrouw schaatsen op een meertje in één van zijn zelfgemaakte fantasie- landschappen. Ook Sjaaks huisdie ren zijn al eens beland in een van zijn creaties en zelfs de Teletubbies zijn op zijn schilderijen gesignal eerd. Sjaak werkt prettig aan de keukentafel. Boven de tafel hangt het grootste schilderij dat hij tot nu toe heeft gemaakt grootste trots is een schilderij van 80 bij 100 centimeter. Daarop pronkt een besneeuwde berg met een waterval die van heel hoog in het meer klettert. Net echt, niet nageschilderd, maar ontsprongen uit de fantasie van Sjaak Tuurenhout. Dit schilderij gaf Sjaak Wilma Gertenaar cadeau Een winters landschap met twee vrachtwagens van Amstel en Heine- ken erop 'gemonteerd' deed Sjaak cadeau aan Wilma Gertenaar, PR- medewerkster van DCS. "Bij de ope ningvan 'Het Kasteel' (het kantoorge bouw van DCS in Zoeterwoude) vorig jaar vroeg Wilma of ik met mijn band, mijn andere hobby, wilde komen spe len. Eén van de bandleden kon echter niet, dus dat optreden ging niet door. Ik bood toen aan om in plaats daar van te komen schilderen. Wilma was zo enthousiast hierover, dat ik haar het schilderij met de Heineken en Amstel vrachtwagens heb aangebo den." Sjaak schildert nu zo'n drie jaar. En inmiddels heeft hij een paar hon derd landschappen gemaakt. In zijn eigen huis hangen een stuk of vijf 'echte Tuurenhouts'. Zijn

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 19