EKEN AMS I tl proef met 'wisselwerk- plekken' /aliteitsbier I lAMSTEI. artivit^itAn Iet Zoeterwoudse kantoorgebouw kampt al lang met ruimtegebrek. Afdelingen zijn in de loop der jaren uitgebreid. Interne verhuizingen en verschuivingen waren nodig om iedereen bij elkaar te kunnen laten zit ten. Daarnaast worden steeds meer externe mensen tijdelijk ingehuurd om projecten voor Heineken te kun nen uitvoeren. Met name bij Heine ken Technical Services en DIM (Dienst Informatie Management) werken veel tijdelijke krachten aan een pro ject. Bijvoorbeeld, in het geval van DIM, om een nieuw automatiserings systeem op te zetten en in te voeren. Elke keer weer is het de vraag waar die tijdelijke medewerkers een plaats kunnen krijgen in het kantoorge bouw. Vooral omdat van veel projec ten geen exacte einddatum bekend is, of omdat de duur van het project uit loopt, terwijl de volgende projectwer kers al weer staan te trappelen om ergens aan te beginnen. Dankzij de elektronische hulpmiddelen die te genwoordig in het kantoor kunnen worden gebruikt, is het niet meer nodig dat de medewerkers-op-pro jectbasis vlakbij de afdeling worden ondergebracht, die hen heeft inge huurd. Ook op afstand is een goed contact mogelijk. Daarom loopt nu een proef met wisselwerkplekken. De naam roept beelden op van medewer kers met een verrijdbaar wagentje, een soort 'koffiekar', met daarop de PC en eigen administratie, zoekend naar een lege kamer waar ze die dag kunnen werken. Maar dat wordt niet bedoeld. Sitema nager Luuk van Doornik: "Om de tij delijke medewerkers een goede werk plek te geven, hebben we op de twee de verdieping, in de derde vleugel, drie kantoorkamers ingericht. Elke kamer is geschikt voor vier personen. Ieder krijgt een bureau met Heineken- infrastructuur, dus telefoon, netwerk aansluiting, notebook. Maar géén kasten. De eventuele documentatie moet bij de afdeling worden opgesla gen. De kamers zijn bedoeld voor medewerkers aan normaal, niet super-vertrouwelijk, projectwerk." Deze oplossing is in principe niet geschikt voor stagiair(e)s, omdat zij op een afdeling moeten leren en vaak intensief begeleid moeten worden." De proef duurt een jaar. Als de proef slaagt, zullen waarschijnlijk meer wis selwerkplekken voor tijdelijke (exter ne) medewerkers worden ingericht. Beloningen Aanmoedigingen HORECA Dhr. LJ.H.M. Quinten, (Regionaal Servicecentrum 's -Hertogenbosch ZOETERWOUDE Dhr. Tervoort (C.H.T.D.) C.W.J. Duivenvoorden (afd. Verpakken). R.W. Tromp (afd. Verpakken). 150, 150,- 100,- ƒ250,- Een van de drie kamers met wisselwerkplekken in het Zoeterwoudse kantoorgebouw Om een oplossing te vinden voor het chronische gebrek aan ruimte in het Zoeter woudse kantoorgebouw, is in december een proef begon nen met zogenoemde 'wissel werkplekken'.

Vers van 't Vat | 1999 | | pagina 11