N JAAR Erik Korthals Altes (links) volgde Rob Strobos op als Algemeen directeur Heineken Nederland (zie 'Managementwisselingen Pijpen volgde Jan Kühn op als voor zittervan de OR Zoeterwoude. HORECA DIJT UIT Heineken Brouwerijen werd dit jaar een flink aantal horecavestigingen rij ker, om efficiënter en klantgerichter werken mogelijk te maken. De laatste in de rij zijn Heineken Brouwerijen Brabant West (Etten-Leur), Heineken Brouwerijen Schielanden (in Rotter dam), Barneveldse Drankenhandel, Heineken Brouwerijen Amsterdam en Heineken Brouwerijen Haaglan den in Wateringen. Ook de Reclame Service Dienst in Amsterdam veranderde van naam: deze gaat voortaan door het leven als Heineken Brouwerijen Evenementen Service. In het volgende nummer meer over de laatste stand van zaken en de achtergronden bij de naamswij zigingen. 40 JAAR H'BOSCH Den Bosch kwam dit jaar uitgebreid in het nieuws, dankzij het 40-jarig jubi leum. Er waren ontvangsten, feesten voor medewerkers en hun kinderen én er was een speciaal jubileumboek "Acht eeuwen uit 'n goei vat" over de bierhistorie in Den Bosch en omstre ken. In het volgende nummer meer over Den Bosch, maar dan gericht op de toekomst. GLASFABRIEK Groene exportflessen komen sinds kort voor een groot deel vanaf de Moerdijk. Daar produceert de nieuwe Heye-Glasfabriek deze flessen. Samen met de heer U. Buschmeier van Her mann Heye uit Duitsland, opende de heer A.H. Heineken 1 oktober de nieuwe fabriek. Heye-Glas Nederland is een samenwerkingsverband tussen Heineken en Hermann Heye. MAlUAGEMENTWISSELiniGEIU 1998 was ook het jaar van de wisselin gen in het Management Team (MT) van Heineken Nederland. Financieel directeur Rien van der Torren is opge volgd door Mare Koster, terwijl later in het jaar Erik Korthals Altes alge meen directeur Rob Strobos opvolgt. Per 1 december volgt Marien Kake- beeke directeur Productie Han de Goederen op. 17 december neemt Raad van Bestuurslid J.H. Drost afscheid van Heineken. NIEUWBOUW Nieuwe verpakkingen vragen om nieuwe technologie. In Bunnik moest Colonne 4 ingrijpend worden gemo derniseerd om frisdranken, sap en mineraalwater af te kunnen vullen voor de nieuwe 20-cl flessen. Voor het afvullen van het Amstel 5- literblik kreeg Den Bosch een nieuwe verpakkingslijn, Colonne 18. Ook in de Bossche Exportloods was vernieu wing dit jaar het sleutelwoord. In dit magazijn van de unit DCS (Distribu tion Customer Services) worden de exportproducten tevens gepalletiseerd en de pallets van hoezen en stickers met productspecificaties voorzien. Er is een palletizergroep voor de nieuwe lijn 17 ontworpen en gebouwd en een wissel in de dozentoevoerbanen om de palletizercapaciteit beter te benut ten. Het sluitstuk van alle operaties vormde het in bedrijf nemen van een nieuw informatiseringssysteem VIS, dat een volledig geautomatiseerde orderverwerking inhoudt. De nieuwste aanwinsten van Den Bosch waren Filter 07, in Filterkamer 2 en het Keldergebouw 'De Basiliek'. Alle nieuwbouw werd 'feestelijk' in gebruik genomen. Ook in Zoeterwoude was het een paar maal feest. De heren A.H. Heineken en M. Foley (directeur Heineken U.S.A.) openden daar in juni Colonne 5. Met een capaciteit van 160.000 fles sen per uur 's werelds snelste en grootste export colonne. Vier maan den later stond DCS in het middel punt van de belangstelling, omdat I durende non-stop indoor dance-par- ty. Later in het jaar kwamen 150.000 bezoekers, een recordaantal, af op het grootste dance-evenement van Ne derland: de Heineken Dance Parade in Rotterdam. Op dit moment nog op televisie te zien, is het programma De Heeren van Amstel Live, dat draait om muziek en vriendschap. FRIS OP HET WERK Vooruitlopend op de nieuwe Europe se wetgeving kreeg Heineken er een nieuw medezeggenschapsorgaan bij: de Euro OR. Onder leiding van de Fransman Jean Francois Renneteau (uit Schiltigheim) kwamen collega's uit Polen, Ierland, Frankrijk, Spanje, Italië, Griekenland, Hongarije, Zwit serland, Slowakije en Nederland bij een. Secretaris van de Euro OR is onze Zoeterwoudse collega Jan Kühn. Kühn volgde recent Frans van Oor schot op als voorzitter van de Groeps ondernemingsraad (GOR). John van Neem je ve Wat het gebruik van alcohol voor het lichaam betekent en hoe verant woord omgegaan moet worden met alcohol zijn enkele van de punten die aan de orde komen bij de 'Fris op het Werk'-sessies. Daarnaast is er voor lichting over bijvoorbeeld sociale aspecten. Nadat vorig jaar de pro ductie in Zoeter woude deze ses sies had gevolgd, besloot het Management team dat alle r medewerkers van Heineken Nederlands Beheer deze rantwoordelijkheid; sies voor pro ductie en kantoor in Den Bosch en voor Proseco in Katwijk afgerond. Vanaf 11 januari zijn de collega's van het kantoor Zoeterwoude aan de beurt. Voor april staan A'Stad, A'Scha- gen A'Wet op het programma. EURO OR 'opfriscursus' moeten vol- OPHËTttfW11 gen. Vorige maand wer den de ses-

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 6