AFSCHEID W. VAN WIJK v.- .-' Jan Broomans ontvangt deze maand de Amstel Vriendschapstrofee uit handen van Kees Westmaas. Jan was in de tijd dat hij Kees leerde kennen HOP begeleider (Herplaatsings Opleiding Project) en kwam zo met Kees in aanraking die in het HOP-traject terecht was gekomen. Kees werd een aantal jaren geleden door ziekte gedwongen gebruik te maken van de Heineken Invaliditeits Regeling (HIR). "Jan en ik hadden niet dagelijks con tact, maar ik wil hem toch graag de trofee overhandigen", vertelt Kees. "Hij is echt een heel sociaal mens. Nadat ik in de HIR terecht ben geko men, heelt Jan me nog wel eens thuis opgezocht. Hij nam gerust de tijd om na werktijd een bezoek te brengen en hij kon altijd goed luisteren. Nog maals, we hadden dan wel niet dage lijks contact met elkaar, maar de gesprekken die we hebben gehad, zijn door mij altijd als heel fijn ervaren." Inmiddels is Jan Broomans IM-bege- leider binnen Heineken. Hij herinnert zich Kees als een fijne vent die echt voor zijn werk ging. "We hebben veel met elkaar gesproken ('Wie Kees kent, weet dat het geen moeilijke pra ter is') en getracht binnen Heineken ander werk voor hem te vinden", ver telt Jan, "En Kees heeft ook er ook zelf alles aan gedaan om weer terug te komen. Het is jammer dat dat niet gelukt is, ook voor mij als begeleider. Vooral omdat Kees zelf heel graag terug wilde keren. Vrijdag 6 november was Brouwerij De Ridder door de RSD omgetoverd tot een prachtige horecagelegenheid in verband met de afscheidsreceptie van Brouwmeester Wim van Wijk. Wim van Wijk beëindigde zijn bijna 35-jari- ge Heineken loopbaan die in 1964 begon als Chef Bedrijfscontrole in Den Bosch. In 1974 werd Wim van Wijk Chef Afdeling Brouwen en in 1989 werd hij Brouwmeester bij Brouwerij De Ridder waar hij heeft meegewerkt aan de modernisering van de brouwe rij en aan de wieg stond van Wieckse Witte, Vos en B&L. Dat hij tijdens zijn carrière vele vrienden heeft gemaakt binnen de Heineken-familie, bleek tij dens de zeer druk bezochte receptie. Er was zelfs een speciale Maastricht expeditie gekomen uit Den Bosch die er voor zorgde dat de receptie een kwartier eerder moest beginnen om te voorkomen dat zich een lange file voor de brouwerij zou vormen. Wim, Jenny en de beide dochters met partners werden tijdens de vooront vangst toegesproken door Han de Goederen en tijdens de receptie door Peter van Dongen Torman en zijn col lega van de Stammtisch Martin Heyse. Voor de muzikale opluistering werd gezorgd door het Kerkkoor St. Marti- nus uit Gronsveld, het Zakkenkoor uit Den Bosch en de Wiecker Hofzengers die het Wieckse Witte lied ten gehore brachten. In zijn dankwoord bedankte Wim iedereen voor de medewerking en bracht hij samen met zijn opvolger Peter van Besouw een toast uit op de toekomst van Brouwerij De Ridder. Bij het verlaten van de Brouwerij kreeg iedereen een speciaal flesje bier 'Witte van Wijk'. Geheel volgens wens van Wim heeft hij zelf als laatste zijn Brouwerij verlaten en de verlichting uitgedaan om te gaan genieten van zijn welverdiende vrije tijd.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 25