W GEBEURTENIS met grote consequenties ontstaan." VREEMDE BEDRAGE» Verwarrend zal het ook worden met bijvoorbeeld statiegeld-teruggave. Er zullen nieuwe statiegeld-voorwaar den bedacht moeten worden omdat er bij directe omrekening naar de euro, hele vreemde bedragen zullen ontstaan. Zo zal een flesje waar normaal 15 cent statiegeld op zit, in de toekomst iets van 6,7264573 eurocent waard zijn. Ook de eti kettering waar de statiegeldwaarde op vermeld staat, moet worden aangepast en er zal een nieuw, rond statiegeldbedrag moeten worden bedacht voor een heel kratje met flesjes. Een ander voorbeeld waar de buiten wereld mee te maken krijgt, is het gebruik van drankenautomaten. Als de euro gefaseerd ingevoerd wordt, 1 EURO 2,2 GULDEN De euro is ongeveer het dubbele waard van de Nederlandse gulden. Het Europese betaalmiddel komt er in acht munten. De munten zijn onderverdeeld in 0.01 euro, 0.02 euro, 0.05 euro, 0.10 euro, 0.50 euro, 1 euro en 2 euro. Daar naast zullen er zeven biljetten van de euro bestaan: 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro, 200 euro en 500 euro. moeten de automaten tijdelijk zowel muntgeld in euro's als in guldens kun nen opnemen. Een euro is ongeveer 2,2 gulden waard. Wie bijvoorbeeld een blikje Sisi uit een automaat wil trekken, betaalt nu fl 2,50. Omgere kend zal dat straks ongeveer 1,13636 euro kosten. Maar een bedrag met zoveel cijfers ach ter de komma is geen handige prijs en bovendien niet in munten in de automaat te gooi en. Allemaal pro blemen waar goed r V HISTORISCHE 1 Binnen de Europese Monetaire Unie circuleren er zo'n 14 miljard bankbiljetten en 70 miljard munten. Het wisselen van al deze biljetten en munten zal de grootste monetaire operatie uit de geschiedenis worden. over nagedacht moet worden. De komende maanden zal Vers van 't Vat dan ook regelmatig berichten over de euro. De wetenswaardigheden in de kadertjes zijn deels overgenomen uit 'De Eurovan Arno Reekers en Peter van der Tuin. (Uit geverij BZZTÖH, 's-Gravenhage). Maagd 23/8 23/9 1999 is voor u, beste Maagd, het jaar waarin water, gerste - mout en hop een zeer belangrijke rol in uw leven zullen gaan spelen. In 1999 is er voortdurend leven in de brouwerij. Muggezifterij in uw omgeving brengt u niet van uw stuk. Geniet daarvan, want Mercurius heeft dit jaar het beste met u voor. Laat u echter niet verleiden om over te stappen op een speciaalbier van een andere importeur, want u weet het: echte Maagden flirten niet met de concurrent.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 15