vanwege haar aparte muziekstijl - een mix van opera en pop - als haar prach tige verschijning. Opmerkelijk is dat Shapplin zingt in het Latijn en het 14e-eeuws Italiaans, talen die weinig mensen nog begrijpen. Volgens de in Zuid-Parijs geboren Emma is dat ech ter geen probleem, aangezien woor den in muziek ver uitstijgen boven hun letterlijke betekenis. Haar eerste cd, 'Carmine Meo', kwam dit jaar uit. Wie luistert naar de nummers 'Spente le Stelle' en 'Cuor Senza Sangue', zou niet zeggen dat Shapplin vijfjaar gele den zangeres was in een hardrock band. VERRASSIBIG Je zag de mensen even nadenken toen surprise-gast Mark King (Level 42) met zijn lichtgevende gitaar op het toneel verscheen, maar bij de eerste tonen van 'Lessons in Love' ging een gejuich op. Met fantastisch gitaarspel kreeg hij de Ahoy' al snel in beweging. 'Bitter Moon' en 'Love Games' volg den en werden even enthousiast ont vangen. Later op de avond liet Mark een andere kant van zijn zang talent zien, toen hij samen met John Miles en de drie backing vocals op humoristische wijze 'America' uit de West Side Sto ry ten gehore bracht. Na de pauze, waarin de schor gezongen kelen konden wor den gesmeerd met een koel glas Heineken, voerde II Nove- cento de Ouverture 'Gazza Ladra' uit en de Polowetser Dansen. Toen brak voor veel fans een groot moment aan met de verschijning van de Engelse zangeres Lisa Stansfield. Lisa leek door haar veranderde haar- stijl niet erg op de foto's die haar cd- hoesjes sieren, maar haar stem ont hulde direct haar identiteit. Ze zong achtereenvolgens de nummers 'Change', 'The Real Thing' en het meeslepende 'All around the World'. HOMMEL Met onnavolgbare snelheid verzorgde slagwerkspecialist Patrick De Smet van II Novecento een komisch tussen spel met zijn vertolking 'Vlucht van de Hommel', aan het eind geassisteerd dooreen collega-percussionist. Ook in de voorgaande jaren liet Patrick zien hoe goed hij allerlei vormen van slag werk beheerst. Het romantische klassieke Romeo Juliet door II Novecento werd gevolgd door het al even romantische 'Angel Eyes' van Wet Wet Wet. Deze groep, afkomstig uit Clydebank Glasgow (Schotland), stond sinds de oprichting in 1983 menigmaal bovenaan in de hitlijsten. De beweeglijke en vrolijke leadzanger Marti Pellow wist de hele zaal tot meeklappen en -zingen te bewegen, al klonk het nummer 'Love is all around' een stuk beter toen hij het zelf zong, dan de poging die hij het publiek eraan liet wagen. De climax van de avond was traditie getrouw 'Land of Hope and Glory'. En ook het toetje was niet mis: het over bekende nummer 'With a little Help from my Friends', gezongen en gespeeld door alle artiesten en musici die de Heineken Night of the Proms dit jaar tot een bruisende belevenis maakten! II Novecento Thuis nog eens lekker van de Heineken Night of the Proms genieten? De AVRO zendt opnamen uit op oudejaarsavond (donderdag 31 december), van 22.50 tot 00.05 uur op Nederland 1 en via Radio 2. Leeuw 23/7 - 23/8 Voor de meeste Leeuwen zal 1999 een jaar worden zonder al te opmerkelijke gebeurtenissen. U moet werken, slapen en weer werken. Vroege Leeuwen gaan in het najaar op jacht naar een Herfstbock, dat wordt genieten! Vooral Leeuwen die werkzaam zijn in Amsterdam zullen veelvuldig in het nachtleven worden gesignaleerd. Dit terwijl u er aan de andere kant steeds meer behoefte aan heeft om langer te werken en veel initiatieven te ontplooi en. Uw baas is blij met deze ontwikkelingen.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 13