DE MILLENNIUM- COÖRDINATORELÜ ZIJN: Wim Arkensteyn (Z'Wou), Nico van den Biggelaar (H' Bosch), Edwin Molin (Brand) en Leon Pelders (Bunnik) Foxboro IA-systeem voor procesbe sturing inderdaad 2000-bestendig is. Het testen van de koppeling met het 'PIMS', het production information management system, moet in januari 1999 klaar zijn. Zo hebben ook de brouwerij in Den Bosch en Vrumona diverse systemen die getest of vervan gen moeten worden. De meeste zijn in januari en februari klaar. Eén Bosch' systeem is eind maart klaar, net op tijd voor de door de Raad van Bestuur gestelde deadline in april. MEEDENKERS GEZOCHT De diverse vestigingen overleggen uiteraard regelmatig met elkaar. Ook zit Arjen de Niet bij het tweewekelijks overleg met DIM IT omdat er op veel punten raakvlakken zijn. Ondanks de brede inventarisatie kan het gebeuren dat er in de brouwerij een apparaat staat dat aan de aandacht is ontsnapt, maar waarin wel een chip of een datum zou kunnen zitten. Daarom ook het dringende verzoek aan alle medewerkers om mee te den ken. Kent u een apparaat met een dis play of schermpje waarvan u niet zeker weet of het in de inventarisatie is meegenomen, geef dit dan alstublieft door aan uw millenniumcoördinator. In Zoeterwoude is dat Wim Arken- >J steyn, in Den Bosch Nico van den Big gelaar, bij Brand Edwin Molin en bij Vrumona Leon Pelders. Dat geldt óók als u op uw PC in Productie met een softwarepakket werkt dat niet door de DIM is geleverd, of niet -zoals zou moeten- is geiipgraded. "Meedenken is altijd welkom", zegt De Niet. VERTROUWEN IN TOEKOMST Is Heineken op tijd klaar voor het jaar 2000? "Kijk, als er toch nog iets fout gaat, zal het op veel plaatsen in de wereld fout gaan. Daarom zijn we nu in workshops bezig noodplannen te maken. Daarbij geldt dat je goed moet afwegen of aanpassingen, vervangin gen en noodplannen de moeite waard zijn. Je moet een goede kosten/baten analyse maken en een goede inschat ting maken van het risico en de duur van de onderzochte calamiteit. Als de kans groot is dat er iets fout gaat, maar de storing duurt maar twee uur, dan is dat minder erg dan een kleine kans op storing, die -als hij optreedt- drie maanden zal duren. Ik denk, op basis van de inventarisatie en de tests, dat het in de productie wel meevalt. Het is natuurlijk niet zo dat we dan maar achterover gaan leunen. We moeten ons concentreren op de zaken die we tijdig moeten afhebben en op eventu ele noodscenario's. Stel dat we niets hadden gedaan, dan zouden we in 2000 geen grafieken en andere hulp functies kunnen bekijken. Maar het proces zou gewoon doorgaan. Ik ver wacht dat we wereldwijd gewoon bier kunnen blijven brouwen. Er even vanuit gaand, dat we gewoon elektri citeit en water hebben. Nogmaals, als het proces kortstondig last heeft van een storing, kan dat lastig zijn, maar het is geen ramp. Onze technische Dienst-medewerkers zijn getraind om dit soort storingen op te lossen. We gaan het jaar 2000 dan ook met ver trouwen tegemoet." V.l.n.r.: Arjen de Niet, Coen van Alphen Onderhoudsgroep Verpakken/Opslag) en Wim Arkensteyn Kreeft 21/6 - 23/7 1999 is voor de meeste Kreeften een aangenaam jaar. Som mige Kreeften zullen door het steeds maar toenemende aantal files wel af en toe last hebben van een wat opgejaagd gevoel. Neem daarom 's avonds rustig de tijd voor een goed glas bier. Onthaasten met een Brandje? Voor veel Kreeften zal 1999 waarschijn lijk de boeken in gaan als het jaar waarin ze voor het eerst hun eigen brood meenemen naar de kanti ne. Zuinigheidsinvloeden van Mercurius liggen daar aan ten grondslag.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 11