Heineken Crossover Award 1998 van start Laatste van het HEINEKEN EINDE JAARSBIER Er zijn nog twee voorrondes te gaan voor de Heineken Crossover Award, voordat op 27 december de winnaar van deze Award de prijs in ontvangst zal nemen. En dé grote prijs: een reis naar New York voor een unieke 'gig'. Maar wie deze reis en dit optreden zal winnen, blijft nog even spannend voor de negen genomineer de bands. Xceptional, Capricorn, Head First, Basco, Postmen, B&B Soundsys- tem, Nicotine, Ugene Oh-Jay en de band Streamer strijden sinds de eerste voorronde in Amsterdam op 16 okto ber om de felbegeerde prijs. De Heine ken Crossover Award is een stimule- ringsprijs voor opkomend muzikaal talent dat zich richt op vernieuwende muziekstijlen en crossovers van funk, soul, jazz, R&B, reggae, pop, sampling en sequencing. De communicatie rondom de Heineken Crossover Award is breed opgezet met een bio scoop- en radiocommercial, een inter netsite, boomerangkaarten in de horeca, advertenties in magazines en in de krant, posters en folders. Vanaf begin oktober is er drie maal een week lang een spetterende commercial in de bioscoop te zien met Junkie XL, de winnaar van vorig jaar, in de hoofdrol. 'Heineken invites you to experience it. So be there' luidt de oproep van de commercial. Ook is er dit jaar weer een cd te koop met tracks van alle genomineerde bands. In het cd-hoesje is, net als op de boomerangkaart, een stembiljet opge nomen. Niet alleen een vakjury bepaalt namelijk wie de winnaar wordt van de Heineken Crossover Award 1998. Er is ook een belangrijke stem weggelegd voor het publiek. Dat kan stemmen zowel na afloop van een concert, als door inzending van het stembiljet van de boomerangkaarten, van de cd's en zelfs -voor het eerst dit jaar- door middel van Internet. De band die de meeste stemmen krijgt, wordt winnaar. En onder alle mensen die voor die winnende band hebben gestemd, wordt ook een hoofdprijs verloot. Diegene mag namelijk mee naar New York. Voor belangstellenden: na voorrondes in Amsterdam, Utrecht, Maastricht, Breda, Rotterdam en Zaandam zijn er nog voorrondes op donderdag 3 december in Tilburg en zaterdag 5 december in Nijmegen. De finale vindt plaats in de Amsterdamse Melkweg op zondag 27 december. Op Heineken Intranet (het Browse- Huis) is een omschrijving van de ge nomineerde bands te lezen. fami- Hero ?hore een -s '98 5 treft i aan rmee i van In de laatste week van november brengt Heineken zijn traditionele ein- dejaarsbier op de markt. Het einde- jaarsbier 1999 zal in een exclusieve cadeauverpakking te koop zijn in supermarkten en slijterijen voor een geadviseerde consumentenprijs van f 10,95. De cadeauverpakking bestaat uit zes flessen eindejaarsbier '1999' met een speciaal glas en drie wens kaarten. Natuurlijk kunt u ook van het eindejaarsbier genieten in de horecagelegenheden. Het eindejaarsbier van Heineken Brouwerijen wordt ieder jaar speciaal gebrouwen voor de feestdagen. "1999" is een zwaar, donkergekleurd bier met 6,5% alcohol waarbij een donker gerstemout dit speciaalbier zijn warme kleur en een fruitig, aro matische smaak geeft.

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 9