VREUGDE E V IN VALKENBURG strijd voor dames. De genodigden van Amstel, met onder anderen Herman Krott, Leo van Vliet, Peter Post en vele relaties van de regionale unitma nagers, hadden in ieder geval iets om over na te praten. Dat kon tijdens een drankje en koud buffet in het Casino op de Cauberg, voor de Amstel gasten een hospitalityruimte was ingericht. AMSTEL Dat Amstel een van de sponsors was van deze wereldkampioenschappen wielrennen, was duidelijk te zien. Niet alleen langs het parcours zelf, maar ook in Valkenburg. Supporters kon den zich op vele plaatsen door een Amstel-promotieteam laten fotogra feren. Ze kregen de polaroidfoto, geplakt op een 'official fan'-ansicht kaart, direct mee om als aandenken te bewaren of op te sturen aan de achter blijvers thuis. Ook waren er op vele plaatsen Amstel-artikelen te koop. Zo kon je voor en na de wedstrijden wie lerfans uit verschillende landen rond zien lopen met petjes, shirts en para plu's van Amstel. Amsteluitstraling voerde ook de boventoon op het Grendelplein. De hele dag was daar het verloop van de koers te volgen op een groot daglichtscherm. En na afloop was er een groot afsluitings- feest, met onder andere een compila tie van optredens uit het tv-program- ma 'De Heeren van Amstel Live!'. De echte afsluiting vormde een groots door Amstel aangeboden vuurwerk, dat acht uur 's avonds vanaf de Cau berg werd afgestoken. VALKENBURG - Het was even klimmen naar de top van de Cauberg, maar dat hadden de genodigden van Amstel er op de finaledag van de WK Wielrennen wel voor over. Want boven op de Cauberg stond de speciale Amsteltribune, waarvanaf zij -temid den van honderden andere wielerlief- hebbers- vijftien keer de doorkomst van de wielerprofs goed konden zien. Kwamen de renners er aan, dan ston den allen op de tribune als één man op om de coureurs enthousiast toe te jui chen. De hoop op een medaille was groot. Nederlands kampioen Michael Boogerd, een van de favorieten, was er tot het einde toe goed bij. Toen was in hetzelfde Valkenburg Jan Raas wereldkampioen geworden. Maar in de sport liggen droom en dra ma vlak bij elkaar. Op de diverse tv- monitoren op de tribune was te zien hoe een lekke band alle hoop de bodem insloeg. Teleurstelling en ver bijstering alom. Een snelle achtervol ging van Boogerd om aansluiting te vinden, mocht niet meer baten. Er zat 'slechts' een zesde plaats voor hem in. TITEL Herinneringen aan de laatste WK Wielrennen in Nederland, in 1979 door Heineken georganiseerd onder auspiciën van de KNWU, herleefden. De wereldtitel ging verdiend naar de Zwitser Oskar Camenzind, die voor deze prestatie door de vele duizenden langs het parcours hartstochtelijk werd toegejuicht. Zo was ook onze landgenote Leontien van Moorsel eer der in de week toegejuicht toen ze het goud won in de individuele tijdrit en later nog eens zilver in de wegwed-

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 25