PIsKTAKEL IN AHOY' EEREN VAN AMSTEL LIVE: Dit seizoen is de presentatie van De Heeren van Amstel Live! voor het eerst in handen van Manuëla Kemp. In het populaire muziek programma komen haar gasten uitgebreid aan bod, maar wie is Manuëla Kemp en wat heeft zij eigenlijk met muziek, vriend schap en De Heeren van Amstel Live! Vijf vragen aan Manuëla. 1) Je hebt nu een aantal afleveringen van het programma gepresenteerd. Hoe vind je het? "Ik vind het een heel erg leuk program ma. Zoals het op de televisie is, zo is ook precies de sfeer van het programma. Het is duidelijk een programma waar als het ware 'de vriendschapvan af straalt. De hoofdgast mag zijn eigen vrienden uitno digen. Ik ben er ook overdag tijdens de soundcheck en dan is het al heel gezellig. Artiesten gaan met elkaar muziek maken en je merkt dat er heel veel spontane ideeën ontstaan. 2) Als je zelf uitgenodigd zou worden als hoofdgast van het programma, wie zou jij op jouw beurt dan weer uitno digen? "Ik zou Fréderique Spigt, Ramses Shaffy en Maarten van Roozendaal uitnodigen. Fréderique omdat ik haar gewoon de bes te zangeres van Nederland vind. Met Ramses Shaffy heb ik een theatertour ge daan, ik vind dat een ontzettend intrige rende man. Hij schrijft de meest prachtige liedjes. Als ik Ramses hoor zingen, raak ik toch wel in een andere staat. Caba retier/zanger Maarten van Roozendaal is een beetje de Tom Waits van Nederland. 3) In de Heeren van Amstel staat vriendschap als thema steeds centraal. Wat versta jij zelf onder vriendschap? "Moeilijk. Het is iets heel prachtigs maar dat maakt het meteen ook weer zo tuttig. Ik denk dat mensen het te vaak gebruiken en ook wel misbruiken. Het is veel bijzon derder en zeldzamer dan hoe wij het gebruiken. Vriendschap is zeker iets om te iit jV" koesteren en er komt meer bij kijken dan af en toe met elkaar uit eten gaan of een kopje thee bij elkaar drinken. Terwijl het woord, net als het woord 'liefdewel te pas en te onpas wordt gebruikt. Echte vrien den zijn natuurlijk maar op één hand te tellen. 4) De reeks uitzendingen van de Hee ren van Amstel Live zal worden afge sloten met een groots muziekspekta kel in Ahoy'. Hoe lijkt je dat, presente ren voor 10.000 mensen? "Lijkt me helemaal te gek. Ik heb nog nooit in Ahoy 'gestaan, dus wat dat betreft is het wel spannend. Laat ik zeggen dat ik last heb van gepaste zenuwen. Maar ik vind het altijd leuk om iets te doen wat ik nog nooit gedaan heb. Iets wat ik wel hoop, is dat we in Ahoy' voor zo'n groot publiek even goed de sfeer weten te creëren die we nu bij De Heeren van Amstel Live! hebben. Intimiteit kweken in het groot, dat is een uitdaging. 5) Laatste vraag: drink je wel eens een biertje? "Ik ben dol op bier!"

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 21