"Ik hmm door mm d&m tf@in®ic@ii man" Als je bekijkt wat we de afgelopen zes maanden hebben gepresteerd: een winstontwikkeling van 28% en als je ziet hoe het bedrijf de laatste jaren is gegroeid, dan denk ik dat er voor Heineken een uitstekende toekomst is weggelegd. We zijn in staat om hele goede, jonge mensen aan te trekken die overal ter wereld met veel enthousiasme aan het werk zijn. Heineken staat op veel meer winstgevende benen dan tien jaar geleden." neken)De brouwerij op de Bahamas wordt 'omgesmeed' tot een winstge vende brouwerij: "Om ervoor te zor gen dat onze producten door onszelf via de groothandel naar de retail gin gen zodat de doorstroming en de vraag bevorderd werd, hebben we op de Bahamas groothandels aange kocht. En dankzij de uitstekende opeenvolging van General Managers is de brouwerij op de Bahamas een heel winstgevende brouwerij gewor den." De heer Drost vertelt moeite te heb ben gehad met de verkoop van de brouwerij in Trinidad waar hij ooit zelf de baas was. "Als je zelf met hart en ziel hebt gewerkt om die brouwerij uit de rode cijfers te halen, is het moeilijk om te accepteren dat het daarna om wat voor reden dan ook weer mis is gegaan. Maar het was wel de beste oplossing. Het lijdt geen twijfel dat wij onze activiteiten daar moesten be ëindigen en dat het verstandig was onze brouwerijen op dat eiland, waar eigenlijk twee brouwerijen teveel DROST OVER DE RAAD VAN BESTUUR: In de negen jaar dat ik er in heb gezeten, heeft ook de Raad van Bestuur een grote ontwikke ling doorgemaakt. We gingen van een situatie waarin de heer Heineken een doorslaggevende rol vervulde, naar een Raad van Bestuur waarin voor het eerst in heel veel jaren niet-familieleden de dienst uitmaakten. Dat heeft er mede voor gezorgd dat de sfeer binnen Heineken verander de. In die tien jaar is de afstand tussen de Raad van Bestuur en de rest van de onderneming ver kleind. Ik geloof dat dat goed is, want tijden ver anderen. Je moet zorgen dat je met je tijd mee gaat. Hiermee wil ik niet zeggen dat die afstand alleen maar problemen creëerde want dat was natuurlijk niet het geval. Het was een andere tijd." Brasserie Heineken France in Schiltigheim wordt in 1993 eervol vermeld tijdens de Heineken Brewery of the Year Award-bijeenkomst. De heer Drost overhandigde de onderscheiding waren, onder te brengen bij de con current." In 1990 ging de Raad van Bestuur volgens een andere structuur werken waarbij de taakverdeling per regio werd losgelaten. Drost ging zich toen bezighouden met minderheids belangen van Heineken in brouwerij en over de hele wereld. "Ook dit was weer een interessante periode. Als minderheidspartner moetje proberen ervoor te zorgen dat hetgeen van belang is voor de betreffende brou werij, door de meerderheidspartner wordt geaccepteerd. Dat samenspel houdt een hoop geven en nemen in." POLITIEKE GESCHIEDENIS Hier stopt de actieve Heineken loop baan van de heer Drost. In december, de zeventiende om precies te zijn, neemt hij in Het Roeischip van het ontvangstcentrum aan de Stadhou derskade in Amsterdam afscheid van de onderneming. Nu komt er welko me tijd vrij om aandacht te besteden aan zaken waar nooit tijd voor was. De wens van de heer Drost is om het commissariaat bij een aantal kleine bedrijfven te vervullen en aan zijn belangstelling voor politieke geschie denis kan nu eindelijk wat meer tijd besteed worden. Daarnaast blijft zijn interesse uitgaan naar reizen, verschil lende talen en de daarbijbehorende culturen die hij in de loop van zijn car rière door zijn ervaring in het buiten land heeft leren kennen. "Ik wil mijn tijd vullen met zoveel mogelijk en zo breed mogelijke activiteiten, en ik denk dat dat prima gaat lukken," besluit de heer Drost. Tijdens de ondertekening van een samenwerkingscontract met Brasseries du Marocin 1997 VISIE OP DE TOEKOMST VAN HEINEKEN:

Vers van 't Vat | 1998 | | pagina 18